šport

Zdeno Chára možno ukončí svoju kariéru v NHL v tíme, v ktorom ju začal, znie to v zámorí

dnes 11:22
|

Klub New York Islanders, kde Zdeno Chára začal svoju skvelú kariéru v NHL v sezóne 1997/1998.

A tam by to podľa určitých zámorských indícií mohol zakončiť 43-ročný slovenský obranca. Táto súvislosť môže mať zmysel, ale Michel Anderson z Eyes on Isles si nemyslí, že k nej nakoniec dôjde.

Podľa špecializovaného webu slovaknhl.sk Jimmy Murphy z Boston Hockey Now informoval, že majú záujem aj o služby kapitána Bostona v tíme NY Islanders. Chceli by získať defenzívne ladeného veterána, pričom by uprednostňovali charakterovo dôležitých hráčov. Chára by to urobil.

“Pri súčasnom hernom trhu ovplyvnenom pandémiou a 43-ročného rodáka z Trenčína nebude požadovať drahý kontrakt. Islanders si to mohli dovoliť a bol by to poetický koniec kariéry, kde sa to začalo v NHL.” . “ napísal Murphy.

Islanders draftovali Cháru v roku 1996 z celkového 56. miesta a pred 19 rokmi ho nahradili v Ottawe. Tam sa vypracoval na jedného z najspoľahlivejších obrancov v NHL. Neskôr v Bostone sa stal vedúcim tímu na ľade i mimo neho. Práve v Bostone si vybudoval pozíciu budúceho člena Siene slávy.

Podľa Andersona sa jeho návrat na Long Island neuskutoční napriek tomu, že by bol skvelým mentorom pre nádejného Noaha Dobsona. “Prečo by sa Chára chcel vrátiť do New Yorku? Zdá sa, že chce zostať v Bostone. Jeho agent Matt Keator povedal Murphymu, že Chára jednoducho čakal na formovanie rokov 2020/2021, takže sa s podpisom neponáhľal zmluva s Bostonom.

Zatiaľ čo Islanders majú malý rozpočtový priestor na prácu, Bruins majú k dispozícii 6,657 milióna. USD a na kontrakt čaká iba Jake DeBrusek. Môžu si predplatiť oboje a stále im nejaké peniaze zostávajú, “ vysvetlil Anderson, cituje ho SlovakNHL.


Artemij Panarin sa na dovolenke v rodnom Rusku nenudí:

READ  Jack Quinn z Buffala Sabres je prekvapivým prírastkom v tíme taxislužby

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close