Hlavné správy

Zdrvujúce správy! Zomrela slávna Berta dvoch a pol chlapa

13. 10. 2020 22:56 | USA / nt

Conchata, odpočívaj v pokoji!

Zdrvujúce správy! Zomrela slávna Berta dvoch a pol chlapa
Foto: Profimedia.sk

Filmový svet stratil ďalšiu skvelú herečku, ktorá bude hrať iba na oblohe. Americká herečka Conchata Ferrell zomrela vo veku 77 rokov. Informácie potvrdila aj oficiálna webová stránka série Dva a pol chlapa na Facebooku.

Conchat trpí zdravím od roku 2019. Vo februári tohto roku priznala pre portál TMZ, že v decembri skončila v nemocnici pre infekciu obličiek. Infekcia sa rozšírila a kontaminovala krv. Niekoľko týždňov ležala na JIS.

Druhýkrát ju hospitalizovali v máji tohto roku po tom, čo sa necítila dobre. Viac ako štyri týždne strávila na jednotke intenzívnej starostlivosti, keď mala zástavu srdca, ktorá trvala asi 10 minút.

Conchata Ferrell

V júli bola herečka prevezená do zariadenia, kde poskytujú dlhodobú starostlivosť. Už v tom čase bola napojená na respirátor a dialýzu a bola napoly v bezvedomí. Bohužiaľ nemohla hovoriť ani inak komunikovať.

Slávna Berta, ktorú si ľudia v sérii obľúbili pre jej štipľavé a vtipné oznámenia, už odpočíva v pokoji.

Conchata sa narodila 28. marca 1943 v Charlestone v Západnej Virgínii. Vyštudovala univerzitu v Západnej Virgínii a Marshallovú univerzitu, kde získala vzdelanie v odbore sociálne vedy. Nakoniec sa jej však divadlo viac páčilo.

Úspechy na off-Brodway zožala ako členka divadelnej spoločnosti Kruh na náměstí vo Wilsonovom HOT L BALTIMORE. Jej ďalšou úlohou na javisku bola Gertrude Blum v MORSKOM KONE.

Trvalo jej 30 rokov, kým sa stala veľkou hviezdou, a to vďaka úlohe Berty v sitkome Dva a pol chlapa, kde sa stala oporou komikov Charlieho Sheena a Jona Cryera. Za úlohu Berty bola v rokoch 2005 a 2007 nominovaná na cenu Emmy za najlepšiu herečku a komédiu.

READ  Typy extraligy: HK Poprad - HKm Zvolen 9: 2

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close