Veda

Žene po hroznej infekcii amputovali prsty

To, čo začalo bolesťami brucha, vyústilo do amputácie bývalého zdravotníka.

Sadie Kempovej, ktorá pracuje pre jednotku na testovanie a sledovanie COVID-19 v Národnej zdravotnej službe Spojeného kráľovstva, bude amputovaných všetkých 10 prstov – a možno aj príde o domov – potom, čo jej končatiny v sepse opustil infikovaný obličkový kameň.

Lekári si nie sú istí, či bude 34-ročnému Kempovi vôbec potrebné amputovať chodidlo alebo prsty na nohách, podľa aktualizácie od jeho rodiny. na gofundme,

Napriek tomu matka dvoch synov – Kenzie (16) a Hendrix (2) – udržiava dobrú náladu.

„Cítil som sa, akoby som dostal druhú šancu na život. Lekári mi povedali, že sú tak zmätení, že som stále tu, vzhľadom na množstvo jedu, ktoré som mal v krvi, že by som nemal byť nažive. povedal do zrkadla,

Sadie Kemp z Peterborough, Spojené kráľovstvo, pracovala s programom testovania a sledovania COVID-19 Národnej zdravotnej služby predtým, ako ochorela.
Sadie Kemp / SWNS

Na Štedrý deň bol Kemp prevezený do nemocnice v Peterborough po tom, čo sa sťažoval na nový typ bolesti v oblasti pri obličkách. V ten večer sa rozhodla okúpať sa, aby si uľavila.

„Po pol hodine som ležala na podlahe a kričala od bolesti a hovorila, že som mala pocit, že mi niekto stláča obličku,“ povedala.

Kemp bol umiestnený do medicínsky navodenej kómy po tom, čo utrpel septickú reakciu na obličkové kamene. Keď sa po viac ako týždni a v novom roku zobudila, mala čierne ruky a nohy.

Sepsa nastáva, keď imunitný systém uvoľní útok chemikálií na boj s infekciou, čo spôsobí rozsiahle poškodenie tela iba napadnutím orgánov a spôsobením zrazenín, ktoré vyhladujú krvné orgány, čo sa nakoniec nelieči, ale vedie k pitve.

Sadie Kemp v nemocnici.
Podľa jej rodiny už v najbližších dňoch odstránili ďalších päť prstov.
Sadie Kemp / SWNS
Sadie Kempová predtým, ako si porezala prsty.
O tom, či si pacient bude musieť odstrániť aj nohy, lekári ešte nerozhodnú.
Sadie Kemp / SWNS

Infekcie, ktoré vedú k sepse, často pochádzajú z pľúc, močových ciest, čreva alebo z neošetrenej mäsovej rany. Tento stav je vysoko liečiteľný antibiotikami, keď sa zachytí v počiatočných štádiách, ale môže byť ťažké ho odhaliť, pretože skoré príznaky sepsy sa nelíšia od príznakov mnohých iných chorôb, vrátane horúčky, závratov a nízkeho krvného tlaku. To je dôvod, prečo zostáva hlavnou príčinou smrti vnútri nemocnícČasto ako komplikácia operácie.

READ  Zarovnanie vesmírneho teleskopu Jamesa Webba od NASA dokončené – zachytávanie ostrých, zaostrených obrázkov

Kempovi a jeho lekárom sa zatiaľ podarilo zachrániť život a niektoré končatiny pred smrteľnou komplikáciou, že prišiel len o prsty. Čoskoro však môže prísť aj o nohy, keďže sa lekári obávajú, že infekcia sa už dávno rozšírila.

Ona a jej synovia už žili v charitatívnej domácnosti po finančne zničujúcom rozvode. Teraz, keď prišla o prácu v NHS, sa obáva, že jej deti sú v nebezpečenstve.

„Len sa snažím pochopiť, prečo sa to stalo a ako sa to stalo,“ povedala.

Sadie Kempová predtým, ako si porezala prsty.
Matka dvoch detí zostala bez práce a domova pre nedávnu invaliditu.
Sadie Kemp / SWNS

„Zostalo ma to bez práce a domova,“ pokračovala. „Nezarábam peniaze pre svoje deti. Nemajú strechu nad hlavou a z toho mi je zle. Chcem tu byť len pre nich a poskytnúť im určitú ochranu.“

Medzitým jej rodina spustila finančnú zbierku, aby pomohla Kempovi v jeho fyzickom a finančnom zotavení. Dúfajú, že sa nakoniec dostatočne zmobilizujú, aby dostali jej bionickú protézu, ktorá jej umožní žiť život tak nezávisle, ako je to technicky možné.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close