Ženská volejbalová reprezentácia utrpela prvú prehru na predeurópskom šampionáte na Slovensku.

Madrid, 7. september (Europe Press) –

Španielske volejbalové reprezentantky pridali Slovensku prvú prehru v kvalifikácii o postup na budúcoročné ME jasným pádom 3:0 (27:25, 25:13 a 25:21). Sila vôle mať už lístok na kontinentálne podujatie.

Španielsko nedokázalo udržať svoju sériu na tomto predeurópskom šampionáte a domáci ho rozobrali, okrem veľmi nabitého prvého setu, kde začali dominovať pred niekoľkými nevynútenými chybami a prelomom Slovenska pod vedením kapitánky Karin Pulkutovej. tak. 27-25 by mali ísť domáci.

Priaznivé skóre malo pozitívny vplyv na Slovensko a negatívnejšie na tím na čele s Pascualom Saurinom, ktorý sa rýchlo dostal na výsledkovú tabuľu a bez väčších odporov nedokázal zabrániť tomu, aby ho zhodili (25-13).

Španielsku sa nepodarilo nájsť vzorec, ako pridať do hry viac emócií. Slovenky sa nevzdali a v treťom sete nedali svojmu rivalovi veľa možností, niečo kontroverzné (25-17), no nestačilo a potvrdili koniec ‚levov‘, ktorí sú v tejto kvalifikačnej fáze bez prehry. Uzatvára sa proti Dánsku túto nedeľu v Alicante.