Svet

Ženy majú prístup k legálnym interrupčným službám – združenie plánovaného rodiča

Archibald Adams, popredný pracovník pre komunikáciu a obhajca ghanského Združenia plánovaných rodičov (PPAG), uviedol, že ženy majú právo na prístup k legálnym interrupčným službám.

Uviedol však, že poskytovanie týchto služieb by malo byť v súlade s normami a normami stanovenými ghanským ministerstvom zdravotníctva a zdravotníctva.

Preto je dôležité, aby systém zdravotnej starostlivosti v krajine školil a vybavoval poskytovateľov zdravotnej starostlivosti tak, aby zabezpečili, že legálne potraty budú dostupné a bezpečné pre ženy v núdzi.

Pán Adams to povedal na školiacom seminári pre niektorých mediálnych trénerov v Kumasi.

Cieľom tohto seminára o reprodukčnom zdraví je zapojiť médiá do úlohy popredného obhajcu, ktorý zabezpečí neobmedzený prístup k reprodukčnému zdraviu a informáciám pre všetkých.

Adams uviedol, že právo na zdravie je zaručené v článku 12 ods. 2 Medzinárodného paktu o sociálnych a kultúrnych právach pre hospodárstvo, ktorý každému umožňuje právo na najvyššie štandardy fyzického a duševného zdravia.

Pred rokom 1985 sa potraty riadili paragrafmi 29 a 58 a 59 Trestného zákona z roku 1960, podľa ktorých bol potrat nezákonný.

Uviedol však, že novely zákona zmenili spôsob riešenia potratov v krajine a v niektorých prípadoch nie je potrat trestným činom, najmä ak ho vykonáva registrovaný lekár so špecializáciou v odbore gynekológia a ktorýkoľvek registrovaný lekár. Zdravotnícke zariadenie schválené MZ.

Vyzval na profesionálnu a etickú zodpovednosť a uviedol, že názory a náboženské viery o potrate by nemali brániť prístupu k starostlivosti o ostatných.

Pán Adams odporučil ženám, aby prijali určité metódy plánovania rodiny, aby zabránili nechcenému tehotenstvu, a aby dievčatá informovali o potrebe predchádzať predčasnému a nebezpečnému sexu.

READ  Légia USA Vytvorené službou Blogger Ohio

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close