Technológie

Zhrnutie politiky: Bola vytvorená Spoločná technická rada Európskej únie a USA s cieľom bojovať proti čínskemu vplyvu? | Centrum znalostí SDG

USA a Európska únia zahájili spoločnú technologickú a obchodnú iniciatívu s cieľom vytvoriť nové globálne obchodné štandardy pre vznikajúce technológie, propagovať demokratické hodnoty online a podporovať špičkovú spoluprácu v oblasti výskumu a vývoja. Niektorí tvrdia, že táto iniciatíva je zameraná na boj proti rastúcemu vplyvu Číny v technologickom sektore, kde uskutočnila veľké verejné investície zamerané na vybudovanie štátom kontrolovanej internetovej ekonomiky.

Jake Sullivan, poradca pre národnú bezpečnosť USA, hovorí, že vytvorenie Rady pre obchod a technológie USA – EÚ 15. júna bolo „pravidlami obchodu a technológie 21. storočia, nie demokracií a nikoho iného – nie Číny alebo akejkoľvek inej diktatúry . “ Povedali reportéri.

Komisár EÚ pre obchod Valdis Dombrovsky je spolupredsedom Rady a komisárkou EÚ pre hospodársku súťaž Margaret Vestagerovou. Povedal Táto iniciatíva „nám poskytuje nástroje na riešenie hrozieb, ako je nekalá súťaž a zneužívanie nových technológií“.

Americký prezident Joe Biden okrem formovania Rady počas svojho európskeho turné zdôraznil G7, Severoatlantickú alianciu a teraz Európsku úniu. Zaujmite voči Číne tvrdý postoj. Brusel v skutočnosti počas svojho pôsobenia v Bruseli vyhlásil boj o dlhotrvajúci obchodný spor o dotácie spoločností Airbus a Boeing s tým, že je načase, aby USA a EÚ boj zrušili a spoločne sa zamerali na rastúcu obchodnú hrozbu, ktorú predstavuje Čína.

„Spojené štáty a Európska únia sa dohodli na pozastavení našich ciel na päť rokov a my sa zaväzujeme zaistiť rovnováhu medzi našimi spoločnosťami a našimi pracovníkmi.“ Povedal Biden.

Peking obvinil Washington z otravy vzťahov Číny s Európskou úniou a vyzval federáciu, aby si zachovala nezávislosť.

„USA majú ideologickú líniu proti Číne a úzkemu kruhu, ale záujmy USA a Európskej únie sú odlišné,“ uviedol hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí. Citácia Zhao Legion bola citovaná Ako sa hovorí. „EÚ je nezávislá a zapojené európske krajiny sa nevyrovnajú s americkým protičínskym vozom.“

READ  Sonic Mania Dev potvrdzuje zapojenie sa do Sonic Origins

Tento článok bol pôvodne publikovaný na IISD Kontrola obchodu a udržateľnosti, zväzok 1, vydanie 3.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close