Svet

Žiadajú obnovenie znehodnotených krajín v prospech života – latinská Brenza

Počas Dňa boja proti dezertifikácii a suchu táto medzinárodná organizácia požaduje premenu znehodnotených krajín na zdravé krajiny.

Napríklad v súvislosti s epidémiou Govit-19 obnova prírodnej krajiny obmedzuje priamy kontakt medzi divočinou a ľudskými sídlami a vytvára prirodzenú bariéru proti zoonózam (chorobám prenášaným zo zvierat na človeka).

Táto obnova pomáha obnoviť biodiverzitu, pretože umožňuje zachytávať atmosférický uhlík, ktorý ohrieva zem, čo znižuje dopad zmeny podnebia.

Odborníci v súčasnosti tvrdia, že prevencia, minimalizácia a zmena straty produktívnej pôdy a prírodných ekosystémov je naliehavá a nevyhnutná na zabezpečenie rýchleho zotavenia z epidémie a zabezpečenie dlhodobého prežitia ľudí a planéty.

Púšť je spôsobená hlavne ľudskou činnosťou a zmenou podnebia, to znamená, že sú tu nízke lesné oblasti, ktoré nás chránia pred extrémnymi javmi, ako sú suchá, povodne a piesočné a prachové búrky.

V rámci Dekády OSN o rekonštrukcii životného prostredia dokončilo viac ako 100 krajín v nasledujúcich 10 rokoch rekultiváciu takmer 800 miliónov hektárov (porovnateľné s povrchom Číny).

Svetový deň boja proti púšti a suchu sa oslavuje každý 17. júna s cieľom zvýšiť povedomie o dôležitosti podpory medzinárodného úsilia v boji proti týmto udalostiam.

mem / rbp

READ  Výkonný riaditeľ zdôrazňuje potrebu opatrení v oblasti čistej energie v reakcii na energetickú krízu na ministerskom stretnutí G20 v Indonézii - Správy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close