Svet

Žiadny zhon s uvoľnením masiek mandát: Govt

Ministerka informácií Monica Mutsvangwa

Autor: Miriam Mangwaya
Napriek poklesu nových infekcií COVID-19 v krajine vláda tvrdí, že nie je „naliehavé“ uvoľniť povinné nosenie masiek.

Ministerka informácií a publicity Monica Mutsvangwa v utorok na brífingu pre médiá po kabinete povedala, že za posledný týždeň bol priemerný počet nových infekcií 16 za deň, pričom v školách neboli zaznamenané žiadne prípady COVID-19.

„Celkový počet nových prípadov COVID-19 naďalej klesá, pričom bolo zaznamenaných 112 prípadov v porovnaní so 133 prípadmi zaznamenanými v predchádzajúcom týždni, čo predstavuje 16% pokles,“ povedal Mutsvangwa.

„Počas týždňa bolo zaznamenaných celkom 17 nových prijatí v porovnaní s 13 novými prijatími v predchádzajúcom týždni,“ uvádza sa v správach kabinetu. Na jednotku intenzívnej starostlivosti neboli prijatí žiadni pacienti. To naznačuje, že pandémia COVID-19 je pod kontrolou. .

Vláda zaviedla povinné nosenie masiek v máji 2020 na vrchole prvej vlny pandémie.

Regionálne krajiny ako Botswana a Južná Afrika zaviedli povinné nosenie masiek.

Agnes Mahomwa, hlavná koordinátorka Národnej pracovnej skupiny COVID-19, uviedla, že vláda pozorne monitoruje situáciu COVID-19.

„Áno, čísla klesajú a ako krajina sme veľmi hrdí, darí sa nám lepšie ako iným okresom v regióne a dokonca aj celosvetovo,“ povedal. NewsDay.

„Napriek rôznym výzvam sme zostali sústredení. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa neponáhľame s uvoľňovaním niektorých opatrení na ochranu ľudí. Vychádzame zo zimy, no na maskách si dávame pozor, či sme už úplne mimo, kým sa opäť rozhodneme, čo s nimi. Dávame tomu pár týždňov.

Povedal, že sa netreba ponáhľať so zrušením mandátu na masky, keďže školy sú tento týždeň zatvorené a krajina je stále v zime, keď sú infekcie dýchacích ciest bežné.

„Orgány činné v trestnom konaní stále presadzujú správne nosenie rúšok a kým nezaznamenáme prípady COVID-19, rúška sú nevyhnutné. Nie je to o tom, čo robia iné krajiny ako Juhoafrická republika, Spojené kráľovstvo alebo USA, ale o tom, čo vidíme na mieste,“ povedal.

  • Sledujte nás na Twitteri @NewsDayZimbabwe

READ  Pravoslávni rabíni vyzývajú Židov, aby očkovali vládu pred Roš hašana

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close