Svet

Zimbabwe zatknutý za použitie preukazu totožnosti mŕtveho muža pri inaugurácii Ramaphosy – Zimbabwe Post

Pretória,– V Juhoafrickej republike bol zatknutý muž zo Zimbabwe za pokus získať prístup k inaugurácii prezidenta Cyrila Ramaphosu pomocou preukazu totožnosti mŕtvej osoby. K zatknutiu došlo počas akcie v Union Buildings v Pretórii.

Muža zadržala juhoafrická policajná služba (SAPS) po tom, čo na ceremoniáli nepravdivo tvrdil, že pracuje pre poskytovateľa služieb a žiadal o akreditáciu. Proces preverovania štátnej bezpečnostnej agentúry poukázal na nezrovnalosť, čo viedlo k jeho obavám.

Podrobnosti o incidente uviedol hovorca policajných médií, brigádny generál Atlenda Mathe. „Okamžite sme ho zatkli a zostáva v policajnej väzbe. Obvinenia, ktorým čelí, sú podvod a porušenie imigračného zákona,“ povedal Mathe, že kúpil ID od bytového úradníka a používal ho od roku 2000, informoval SowetanLIVE.

Matthe zdôraznil závažnosť zločinu a poznamenal, že môže viesť k väzeniu alebo deportácii. „Úzko spolupracujeme s ministerstvom vnútra, aby sme zistili, ako sa dostal k ID,“ povedal.

Polícia preveruje aj okolnosti úmrtia pôvodného držiteľa občianskeho preukazu. „Príčinu smrti pôvodného majiteľa občianskeho preukazu budeme vyšetrovať, aby sme zistili, či bola osoba zavraždená, aby sa uľahčil predaj dokladu totožnosti,“ dodal Mathe.

Prípad poukazuje na problémy s podvodmi s identitou a nelegálnym predajom dokladov totožnosti v Juhoafrickej republike, čo vyvoláva výzvy na prísnejší dohľad a zlepšenie bezpečnostných opatrení v rámci ministerstva vnútra.

READ  Vzhľadom na čínske investície Taliban teraz chráni Budhov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close