Technológie

Získajte inteligentné odomykanie tvárou z radu Google Pixel 6

Ryan Hines / Android Authority

TL; DR

  • Dôkazy naznačujú, že Pixel 6 Series Face Unlock môže byť k dispozícii v budúcej aktualizácii.
  • Jedno potvrdenie, že táto funkcia môže vyžadovať vylepšenie spotreby energie.
  • Odomknutie tvárou je vítaným doplnkom k snímaču odtlačkov prstov na displeji Pixel 6 a Pixel 6 Pro.

The Séria Pixel 6 K dnešnému dňu najbohatší rad smartfónov od spoločnosti Google, ale na začiatku chýba jedna zjavná funkcia. Napriek mnohým fámam, že podpora Face Unlock pre vlajkové lode môže byť späť, žiadne zariadenie Pixel 6 ju nemá. Zdá sa však, že to neznamená, že Google na funkcii zatiaľ nepracuje.

Podľa vývojára Freak07 (h / t XDA-Developers), Stále existujú dôkazy o prepadnutí pri maskovacích prácach v sľube vydanom v júli. Konkrétne s odkazom na „gs101“ interný názov „Face Unlock“ a Tensor SoC, Sebavedomý Táto funkcia zdôrazňuje, že v súčasnosti existuje problém so spotrebou energie. Aj keď je zdanlivo funkčný, nadmerne využíva zdroje procesora, keď nie je potrebný, čo môže ovplyvniť výdrž batérie. To môže byť tiež jeden z dôvodov, prečo sa Google rozhodol v deň uvedenia na sériu Pixel 6 upustiť od Face Unlock.

Napriek tomu môže Google stále pracovať na vyladení funkcie Face Unlock, no zatiaľ nie je známe, či tak urobí v budúcej aktualizácii.

Google Face Unlock a skenery odtlačkov prstov

V najnovších vydaniach Pixelov Google prepol medzi snímačmi odtlačkov prstov a Face Unlock. The Pixel 4 Na autentifikáciu sa používajú iba smartfóny s odomykaním tvárou, bez overovania odtlačkom prsta. The Pixel5 Ak chcete odomknúť zadný snímač odtlačkov prstov tvárou, otočte ho.

Vždy je však žiaduce mať viac ako jeden spoľahlivý autentifikačný systém. Dúfame, že Google čoskoro implementuje Facial Unlock Smart do radu Pixel 6.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close