Technológie

Získať spektrum pre služby 5G bez účasti na aukciách BSNL, MDNL, Telecom News, ET Telecom

Naí Dillí: Minister Únie Ravi Shankar Prasad vo štvrtok v parlamente uviedol, že vláda administratívne pridelí spektrum pre 5G a budúce služby divíziám verejného sektora telekomunikácií BSNL a MDNL. Povedal, že pridelenie frekvenčného spektra BSNL a MDNL sa uskutoční na základe rovnakej politiky navrhovanej pre prideľovanie frekvenčného spektra pre služby 4G.

V písomnej odpovedi štátom Prasad uviedol: „Vláda schválila poskytovanie administratívneho spektra pre BSNL / MTNL na poskytovanie služieb 5G a budúcich služieb na základe rovnakej politiky navrhovanej pre prideľovanie spektra pre súčasnú prevádzku a služby 4G. „ .

Služby 5G v Indii ešte neboli spustené.

Vláda v rokoch 2021-22 vyčlenila 24 084 miliónov rupií na spektrum pre služby 4G a BSNL prejavila záujem poskytnúť predbežnú registráciu a spätnú väzbu (POC) pre nadchádzajúci tender na 4G 1. januára (EOI).

Od 1. apríla bude BSNL spravovať mobilné služby MDNL v oblasti Dillí s licenciou (LSA).

Prasad uviedol, že dve spoločnosti, ktoré boli v strate polroka končiaceho sa septembrom 2020 a deviatich mesiacov končiacich decembrom 2020, dosiahli pozitívny výsledok dohody EPIDTA.

V rámci balíka oživenia štátny suverén garantoval dlhopisy v hodnote 15 000 Rs na reštrukturalizáciu dlhov BSNL a MDNL.

„Spoločnosti BSNL a MDNL zvýšili 8 500 Rs, respektíve 6 500 Rs. Je to založené na rozšírenej vládnej záruke vlády,“ uviedol Prasad.

READ  Ako pokaziť krásnu hru zlým príbehom? Hrali sme Watch Dogs: Legion

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close