Zábava

Živé oznámenia Rusko-Ukrajina | Ukrajina očakáva, že India sa bude aktívne podieľať na povojnovej výstavbe

Kremeľ v piatok uviedol, že Rusko dosiahlo určité výsledky prostredníctvom svojej vojenskej kampane na Ukrajine, 100 dní po tom, čo Moskva vyslala vojakov k svojim prozápadným susedom.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v piatok medzitým povedal, že armáda jeho krajiny zabráni ruskej invázii, pri príležitosti 100. dňa útoku na prodemokratického suseda Moskvy.

Organizácia Spojených národov 3. júna uviedla, že Rusko nemôže vyhrať inváziu na Ukrajinu, konflikt vstúpil do 100. dňa a sily Moskvy sú hlboko rozmiestnené vo východnej oblasti Donbasu.

V 100. deň ruskej invázie na Ukrajinu Moskva nedokázala dosiahnuť svoje pôvodné ciele dobytia Kyjeva a ukrajinských vládnych základní, ale dosiahla taktické víťazstvo pri Donbase, uviedlo britské ministerstvo obrany.

Prečítajte si viac správ o súčasnej rusko-ukrajinskej kríze tu.

KYJEV

Rusko môže byť na Ukrajine po 100 dňoch vojny

Keď Vladimir Putin koncom februára poslal na Ukrajinu vojakov, ruský prezident sľúbil, že jeho sily do krajiny nevtrhnú. Invázia ale v piatok dosiahla 100. deň a Moskva sa nechcela vzdať územia zajatého počas vojny.

Rubeľ je teraz oficiálnou menou južného regiónu Kersen spolu s ukrajinskou hrivnou. Rýchle ruské pasy sa vydávajú obyvateľom a tým, ktorí sa nachádzajú v oblastiach Záporoží kontrolovaných Ruskom. Administratívy zriadené v Kremli v oboch regiónoch hovorili o plánoch stať sa súčasťou Ruska.

Podobné zámery vyjadrili aj promoskovskí lídri separatistických oblastí v regióne Donbass na východe Ukrajiny, ktorý je prevažne rusky hovoriaci. Pán. Putin uznal separatistické samozvané republiky dva dni pred začiatkom invázie a Rusko už týždne urputne bojuje na východe za „oslobodenie“ celého Donbasu.

Kremeľ do značnej miery mlčí o svojich plánoch s mestami, mestečkami a dedinami, ktoré zbombardoval, obklíčil a nakoniec dobyl. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov povedal, že svoj status by mali určiť ľudia žijúci na okupovaných územiach. – PTI

Cardiff

Ukrajina chce splniť sen o majstrovstvách sveta vo Walese

Ukrajinskí futbalisti porazili v prvom zápase po ruskej invázii Škótsko a oslávili vojnou zničený národ, no postup na majstrovstvá sveta pred nedeľňajším finále play off proti Walesu spravili len polovicu práce.

Miesto v Katare neskôr v tomto roku je cenou pre víťazov na štadióne Cardiff City, kam história pozýva aj domovskú stránku.

Wales sa nedostal na majstrovstvá sveta od roku 1958 a manažér Rob Page opisuje konflikt na Ukrajine ako „najväčšiu rivalitu vo waleskej histórii“.

To možno povedať z rôznych dôvodov pre Ukrajinu, ktorej cieľom je poskytnúť určitý komfort a národnú hrdosť krajine zdevastovanej ruskou okupáciou. – AFP

KYJEV

100 prejavov za 100 dní vojny: Zhelenský zmobilizoval Ukrajinu

Ukrajinský prezident Volodymyr Želenskij viedol svoju krajinu v nečakane tvrdej opozícii. Každú noc mobilizuje Ukrajincov do boja videoadresou na sociálnych sieťach. Nočným pripomienkam zatiaľ neušlo 100 ľudí – jeden za každý deň vojny – Ukrajina to vlastne prežila.

Neúnavný a kompetentný hovorca p. Zelenskyy vystúpil prostredníctvom video spojenia v Organizácii Spojených národov, Britskom parlamente, Kongrese USA a asi dvoch desiatkach parlamentov po celom svete a na filmovom festivale v Cannes a na odovzdávaní cien Grammy v Spojených štátoch. Keby len muž bez občasnej kravaty oslovil toľko VIP. Novinárom poskytol aj rozhovor. Zorganizoval tlačovú konferenciu o bezpečnosti kyjevského tunela. – PTI

Nové Dillí

Ukrajina očakáva, že India sa bude aktívne podieľať na povojnovej výstavbe

Diplomatické zdroje uviedli, že Ukrajina oslovila Indiu spolu s ďalšími krajinami ako jednu zo záruk povojnovej bezpečnosti krajiny. hinduistov V piatok si pripomíname 100. deň vojny na Ukrajine. „Očakávame, že India sa aktívne zapojí do povojnovej výstavby a tiež sa tešíme na humanitárnu pomoc, medicínu a určitú technickú a finančnú pomoc,“ uviedol zdroj.

K dnešnému dňu je celková pomoc z Indie vládnym a súkromným spoločnostiam približne 230 ton. Okrem toho veľkú časť darov poskytli farmaceutické spoločnosti so sídlom v Indii, ale pobočky na Ukrajine a vo východnej Európe, „je to samostatné a má hodnotu asi 7 až 8 miliónov dolárov,“ uviedol zdroj.

Nové Dillí

India nie je spôsob, ako predávať ruskú ropu: Jaisankar

India nie je jedna Cesta na predaj ruskej ropy do iných krajín, minister zahraničných vecí S. Jaishankar kategoricky poprel správy medzinárodných médií, že indické súkromné ​​rafinérie dosahujú zisk tým, že nakupujú ruskú ropu so zľavou a predávajú ju iným kupujúcim. Ceny.

„Je nedostatok ropy… je ťažké získať ropu. Pre krajinu ako India by bolo šialené získavať ropu od jednej osoby a predávať ju druhej. Na piatkovú otázku o správach na konferencii GlobeSec Bratislava Forum v SR povedal, že je to nezmysel.

Na otázku, či India umožňuje „výmenu ropy“, p. Jaisankar povedal: „Nikdy som nepočul nikoho v Indii takto rozmýšľať. [buying Russian oil and selling it to somebody else]“. Kritizoval dvojité štandardy Európy pri zohľadňovaní Indie pri nákupe ruskej ropy, pričom Rusku dáva svoje vlastné krajiny, ktoré dovážajú ropu a plyn.

KYJEV

Zhelenský sľúbil víťazstvo v 100. deň vojny

Prezident Volodymyr Želenskij povedal, že Ukrajina vyhrá vojnu, ktorú začalo Rusko, keď ruské jednotky zaútočili na oblasť Donbasu 3. júna, v 100. deň invázie k susedovi Moskvy. – AFP

Brusel

Európska únia formálne schválila ruské ropné embargo

Európska únia (EÚ) 3. júna formálne schválila ruskú ropu a ďalšie sankcie proti veľkým bankám a vysielateľom vo vojne Moskvy proti Ukrajine. Ruská ropa a iné rafinované ropné produkty budú podľa centrály EÚ postupne vyradené na šesť mesiacov.

Vnútrozemské krajiny ako Maďarsko, Česká republika a Slovensko sú podľa neho „očakávanými dočasnými výnimkami“, ktoré „sú ovplyvnené osobitnou závislosťou od ruských dodávok a neexistujú žiadne životaschopné alternatívy“. Bulharsko a Chorvátsko dostanú „dočasné zľavy“ na určité druhy ropy. Lídri EÚ tvrdia, že tento krok znamená, že Rusko do konca tohto roka zníži 90 % svojho vývozu ropy do Európy. Európska únia dováža 25 % svojej ropy z Ruska. – AP

KYJEV

Bezpečnostná rada OSN vyzvala na okamžité ukončenie nepriateľských akcií na Ukrajine

Organizácia Spojených národov v piatok uviedla, že nemôže zvíťaziť nad ruskou okupáciou Ukrajiny, keďže konflikt vstúpil do 100. dňa a ozbrojené sily Moskvy boli hlboko rozmiestnené vo východnej oblasti Donbasu.

„V tejto vojne nie je víťaz ani víťaz. Namiesto toho sme počas 100 dní videli straty na životoch, domovoch, pracovných miestach a príležitostiach,“ povedal Amin Avd, asistent generálneho tajomníka Ukrajiny a krízový koordinátor OSN. AFP

READ  zomrel Stefan Kozka - Kultúra SME

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close