Svet

Život štyroch Slovákov sa zmenil! Zarobili cez noc milióny eur: Jeden vyhral jackpot

Počas 16. októbra tohto roku padol prvý slovenský jackpot vo výške takmer 59 miliónov eur v histórii Eurojackpotu. Šťastný muž z východného Slovenska pravdepodobne vyhral sumu 58 807 427,70 eura. „Minulotýždňový jackpot je štvrtou cenou z lotérie Eurojackpot, ktorá je vyššia ako jeden milión eur. Ide zatiaľ o najvyššiu sumu, ktorú sa podarilo občanovi Slovenska v tejto lotérii vyhrať,“ Informovala hovorkyňa TIPOS Ivana Skokanová.

Slovensko malo v Eurojackpote po prvýkrát milionára v piatok 13. novembra 2015, teda iba pár týždňov po tom, čo sa Slovensko zapojilo do atraktívnej medzinárodnej lotérie v mene spoločnosti TIPOS. V tom čase si jeden zo Slovákov odniesol cenu na 2. mieste vo výške 1 406 004,20 eur. Tento hráč vyhral vďaka stávke na jeden chip na svoje vlastné čísla, za ktoré zaplatil dve eurá. Stávku uzavrel na predajnom mieste v Košickom kraji.

„S ďalším milionárom Eurojackpotu sme sa stretli na Veľkonočný piatok 10. apríla 2020. V tom čase získal jeden hráč so stávkou podanou v Prešovskom kraji druhé miesto vo výške 5 202 243,10 eur. Jeho výhernou stávkou bol tiež jediný žetón so svojím vlastné čísla a zaplatil za to dve eurá, “ dodala Skokanová.

O týždeň neskôr, 17. apríla 2020, získal jeden zo Slovákov cenu na druhom mieste vo výške 7 331 310,90 eur. Šťastie mu priniesla stávka uzavretá v predajnom mieste TIPOS v Banskobystrickom kraji. Tento hráč uveril aj svojim číslam – vyplnil nimi 4 hracie polia na tikete – a za stávku zaplatil osem eur.

Doteraz najúspešnejším hráčom bol slovenský hráč, pravdepodobne z Košického kraja, ktorý zvíťazil 16. októbra 2020 vďaka náhodnej stávke. Za stávku zaplatil šesť eur a vyhral jackpot v hodnote takmer 59 miliónov eur.

READ  Moldavsko: Útoky na konkurenčný región Podnesterska vyvolávajú obavy z vojny na Ukrajine | Svetové novinky

Zdroj: Getty Images

Slovákom sa v lotérii darí

O všetky tieto ceny súťažili súťažiaci v 18 európskych krajinách. V konkurencii miliónov hráčov však mali šťastie aj hráči zo Slovenska. „Tieto štatistiky tiež dokazujú, že Slovákom sa v hre Eurojackpot darí. Skúšať šťastie v tejto populárnej medzinárodnej lotérii sa skutočne oplatí.“ dodala hovorkyňa spoločnosti TIPOS.

Slovensko sa do medzinárodnej lotérie Eurojackpot zapojilo prvýkrát 9. októbra 2015. Na tejto medzinárodnej lotérii sa v súčasnosti zúčastňuje 18 členských štátov (Chorvátsko, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Nemecko, Maďarsko, Island, Taliansko, Lotyšsko, Litva, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko a Švédsko).

window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId : '214247095256236', // App ID status : true, // check login status cookie : true, // enable cookies to allow the server to access the session xfbml : true // parse XFBML }); FB.Event.subscribe('auth.login', function () { SocialReader.afterLogin(); }); FB.getLoginStatus(function(response){ SocialReader.width = $("#floatile").length > 0 ? "narrow" : "wide"; if ((window.location+"").search("narrow") > 0) SocialReader.width = "narrow"; if ((window.location+"").search("wide") > 0) SocialReader.width = "wide"; SocialReader.showReader(response); }); }; // Load the SDK Asynchronously (function(d){ var js, id = 'facebook-jssdk'; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement('script'); js.id = id; js.async = true; js.src = "https://connect.facebook.net/sk_SK/all.js"; d.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(js); }(document));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close