Ekonomika

Zjednotiť Flámsko a Holandsko, tvrdí Bart de Weaver

Part de Weaver. Poďakovanie: Belgicko

Bart de Weaver, vodca flámskej pravicovej strany N-VA, sa zasadzoval o znovuzjednotenie Flámska a Holandska, ďalší krok po uskutočnení federácie.

Pred storočiami sa časti Flámska – ale aj časti Valónov, ako Namur, Hyundai a Luxembursko – nazývali Seventínske provincie v Holandsku, ale počas osemdesiatročnej vojny sa pád Antverp dočasne skončil v roku 1585 .

De Weaver, ktorý predtým tvrdil, že by sa divízia mala zvrátiť, uviedol Trendy hovoria o kanáli Z. Vo štvrtok uviedla: „Toto je osobná vízia, ktorú som mal už dlho.“

“V roku 1993 som už bol spoluorganizátorom veľkého holandského študentského kongresu. Nikdy som sa tohto sna nevzdal: jedného dňa budú všetci holandskí hovorcovia žiť spolu v jednej únii, v južnom a severnom Holandsku,” uviedol de Weaver .

Podľa neho bude únia jednou z najsilnejších ekonomík na svete. „Prístavy Antverpy a Rotterdam by sa spoločne mohli stať bránou do ekonomiky severozápadnej Európy. Znie to ako fantastický príbeh.“

„Samozrejme, nejaká voda musí tiecť cez Rýn a prístrešok a ľudia na to ešte nie sú psychicky pripravení,“ uviedol De Weaver. “Vidím to.”

Aj keď sa dnes táto myšlienka môže javiť ako nemysliteľná, podľa jeho slov sa môže čoskoro zmeniť. “Federalizmus v Belgicku v šesťdesiatych rokoch bol nemysliteľný, skutočný bol v sedemdesiatych rokoch. Je ťažké si dnes predstaviť federalizmus vo Valónsku, myslím si, že to bude zajtra realita.”

“Konfederácia nížin môže byť nasledujúci deň realitou. Keby som mohol zomrieť ako južný Holanďan, zomrel by som šťastnejšie ako Belgičan,” uviedol de Weaver.

READ  Plány Sturgeonovej meny roztrhané človekom, ktorý pomohol preniknúť do Československa | UK | Novinky

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close