Veda

Zlý bunkový trik, ktorý môže rakovina použiť, aby sa vyhla vášmu imunitnému systému

Pozreli sa na ľudské bunky z rakoviny prsníka, hrubého čreva a melanómu a pozorovali rovnaký jav. Ale rakovina krvi a glioblastómy, smrteľné rakoviny mozgu, nevytvorili štruktúry bunka v bunke.

Možno, tvrdil Dr. Carmi, by bolo možné zabrániť tomu, aby sa rakovinové bunky uchýlili. Rozhodli sa preskúmať gény zapojené do tohto obranného mechanizmu. Zistili, že blokovanie týchto génov tiež blokovalo schopnosť T buniek napadnúť nádory.

„Uvedomil som si, že toto je hranica toho, čo imunitný systém dokáže,“ povedal Dr. Povedal Karmi. „Náš imunitný systém nemôže vyhrať.“

Iní, fascinovaní objavom, hovoria, že zostáva veľa otázok.

„Je to určite zaujímavý dokument s niekoľkými silnými, presvedčivými pozorovaniami,“ povedala Dr. Michelle Seidelain, imunologička z Memorial Sloan Kettering Cancer Center, kde vedie laboratórium pre prenos génov a expresiu génov. deaktivácie imunoterapie v reálnom svete?

Dr Marcella Mauss, riaditeľka Programu bunkovej imunoterapie v Maas General Cancer Center, povedala, že objav odhalil, čo môže byť nový obranný mechanizmus rakovinových buniek.

„Videli sme, že nádory sa môžu skrývať pred imunitným systémom, vrátane jedného typu „klonujúcich“ imunitných buniek, ale nemyslím si, že sme niekedy videli nádorové bunky skrývať sa jeden v druhom.“ Dodala však: „Myslím si, že to treba zopakovať, aby sme získali plnú trakciu.“

Riaditeľ Centra rakoviny Sandry a Edwarda Meyerovcov vo Weill Cornell Medicine, Dr. Jade Volchok reagovala rovnako.

READ  Tisíce vakcínových doplnkov COVID-19 k dispozícii v Salt Lake County Health

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close