Hlavné správy

Zmeny vo vedení slovenskej TA3

Slovenská spravodajská stanica TA3 minulý mesiac oznámila zmeny vo svojej riadiacej štruktúre po tom, čo 100-percentný podiel v Grabofal Group Ivana Kmotríka získal mediálny podnikateľ Michal Voráček prostredníctvom svojej spoločnosti Blueberg Media.

Prvým bolo podľa TA3 vymenovanie nového projektového manažéra Johna Svobodu.

Vorazzek a Svoboda budú odteraz konateľmi spoločnosti, Zuzana Martináková ako riaditeľka spravodajstva a publicistiky už po tretíkrát. Mirzana Hron Sikimik, doterajší riaditeľ TA3, sa chystá pracovať pre vedenie skupiny Grofofl.

TA3 tvrdí, že podobné strategické procesy má Svoboda úspešne za sebou aj v našej Media (pôvodne Forex) spoločnosti, kde do januára 2022 pôsobil ako predseda predstavenstva. V súčasnosti existuje vydavateľstvo, ktoré má v portfóliu denník, ktorý tvorí koncept Pravdy. Piaty silný prevádzkovateľ webu, po desiatich rokoch ziskový vďaka opatreniam na vyrovnanie. Počas jeho pôsobenia spustil vydavateľ online stanice TV Varacha a TV Pravda a naposledy mediálny web MediaGlick.

Vorazzek na margo Svobodovho menovania a úspechu našich médií povedal: „Je to na slovenskom mediálnom trhu relatívne nové, no zrealizovalo sa to veľmi rýchlo. Nečakali sme to tak rýchlo.

Svoboda povedal: „Kvalita nášho vydávania médií je veľmi dobrá, má kvalitný manažment, naštartované procesy a zarába aj v nepriaznivej epidemickej situácii. Preto som sa rozhodol prijať ponuku Michaela Voroska na tento televízny projekt. Je to pre mňa výzva a dúfam, že v rámci strategických cieľov naplním všetky očakávania.

Ako už predtým informovali Broadband TV News, TA3 bola minulý mesiac predaná spoločnosti Blueberg Media so sídlom v Brooku.

READ  Ukážka 1. majstrovstiev sveta juniorov 2021

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close