Hlavné správy

Známy cukrár hovoril o tom, ako sa ničí KORONAKRIZA: Iba to podľa nej zachráni gastronomický priemysel

Zdroj: Topky / Ján Zemiar

Pred 53 minútami

BRATISLAVA – Cukrárka Natacha Pacal, ktorej veterány pozná takmer každý, buduje svoj rodinný podnik už 18 rokov. Zamestnával sto ľudí. Pred časom bola prinútená rozlúčiť sa s dvadsiatimi z nich pre koronárnu krízu. Cítila sa frustrovaná, depresívna. Vo videorozhovore, ktorý poskytla Topkám, hovorila o tom, ako zažila prvú vlnu pandémie.


Veľký ZOZNAM mimoriadnych opatrení platných na Slovensku: Toto všetko je potrebné dodržiavať

Rodená Francúzka prezradila, aká bola skutočná pomoc od štátu pre podnikateľov a ako platila zamestnancom zo svojich úspor. S príchodom druhej vlny však zostávala neistá, čo sa bude diať ďalej. Pacal je presvedčený, že vláda by mala pomôcť všetkým odvetviam postihnutým koronárnou krízou. Možné riešenie na záchranu gastronomického sektoru vidí v tom, že gastrolístky, v ktorých je ročne 800 miliónov eur, by slúžili iba pre gastronomické prevádzky. “Bola by to pre nás obrovská pomoc. Rozumiem, že mnohých by nahnevalo, že si nemôžu dovoliť kúpiť potraviny, ale mohli by svoju rodinu pozvať dvakrát mesačne na obed. Bolo by to s rodinou príjemné.” si myslí, že.

Hovoril známy cukrár

Zdroj: Facebook / Natacha Becker-Pacal

Natacha upozorňuje, že za gastrolístky sa dá momentálne kúpiť iný tovar, pre ktorý nie je určený. Cituje neďalekú Viedeň, ktorá počas prvej vlny poskytla gastro poukazy v celkovej hodnote 40 miliónov EUR. Pýta sa tiež, prečo naša vláda na istý čas neznížila gastro DPH na desať alebo dokonca päť percent, aby pomohla gastro priemyslu v kríze a reštaurácie nemuseli zatvárať a bankrotovať.

READ  Minister podpísal Rozkaz na vykonávanie celoročnej ochrany šedého vlka na Slovensku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close