svet

„Zničené dieťa je neúctivé.“ Trumpove správanie v továrni vyvolalo pobúrenie

Prezidentovi Donaldovi Trumpovi sa opäť podarilo spôsobiť jeho pobúrenie.

Počas návštevy továrne respirátorov v Michigane Ford Trump odmietol nosiť závoj napriek opakovaným výzvam miestnych orgánov.

„Nechcel som, aby sa médiá tešili, že ma tam budú vidieť“, Trump uviedol a dodal, že keď navštívil továreň, mal na sebe závoj, ale že by ho zložil pred reportérmi.

Trump opakovane odmietal nosiť závoj, aj keď to federálna vláda odporúča ako preventívne opatrenie proti rozšíreniu koronavírusu na americkú populáciu.

Silná kritika generálneho prokurátora

Michiganská generálna prokuratúra Dana Nessel ho kritizovala za jeho činy.

Zavolala prezidenta “rozmaznané dieťa”, Podľa nej Trump zaobchádzal s občanmi ťažko postihnutého Michiganského štátneho koronavírusu „mimoriadne neúctivý“.

Pred návštevou Trumpa Nessel vyhrážal Fordu právne kroky, ak zostane v továrni bez závesov. Samotná továreň to vyžaduje od svojich zamestnancov.

Ako vždy, Trump na jeho Twitter silno reagoval. Obvinil ju, že jej „hlúposť“ mohla narušiť obchod a prinútiť ju opustiť štát, “Rovnako ako mnoho iných spoločností pred príchodom a prepravením spoločností do Michiganu.”

“Je to na ňom,” odpovedali na otázky novinárov o tom, či by mal prezident v závode nosiť závoj, výkonný prezident spoločnosti Bill Ford.

Spoločnosť požiadala prezidenta, aby nosil závoj

Po návšteve Trumpa spoločnosť uviedla, že jej predstavitelia ho opakovane žiadali, aby nosil závoj, a prezident sa zaviazal, že tak urobí pri prehliadke športových vozidiel Ford GT.

Podľa stanice CNN Trump využil návštevu Michiganu na predvolebnú kampaň. Tým, že odmietol nosiť závoj, povedal, že stojí za „zabudnutými Američanmi“, ktorí požadovali prepustenie karanténnych opatrení a oživenie hospodárstva.

„Stála karanténa nie je stratégiou pre zdravý stav alebo zdravú krajinu. Aby sme chránili zdravie našich ľudí, musíme mať fungujúcu ekonomiku.“ povedal Trump, ktorý podľa CNN odmietol argumenty kritikov, ktorí tvrdia, že zatiaľ nie je bezpečné znovu otvoriť krajinu.

Pre Trump to nebude ľahké

podľa volebné prieskumy v Michigane čaká jeho demokratický oponent v prezidentských voľbách Joe Biden. V posledných prezidentských voľbách v roku 2016 tu Trump vyhral a nepochybne by chcel zopakovať jeho úspech.

Ale nebude to ľahké. V prieskumoch verejnej mienky obyvatelia vyjadrili väčšiu podporu demokratickému guvernérovi Gretchenovi Whitmerovi, ktorého Trump opakovane kritizoval ako prezidenta.

Podľa prieskumu verejnej mienky sa 60% opýtaných domnieva, že Trump je z veľkej časti zodpovedný za vysoký počet úmrtí Covid-19 v Spojených štátoch a za stratu zamestnania spôsobenú pandémiou.

Vlajky budú na polceste

Počas návštevy v Michigane Trump oznámil, že na počesť desiatok tisíc obetí pandémie v Spojených štátoch bude vlajiť vo verejných budovách tri dni pri pol póle.

Demokratickí lídri kongresu Nancy Pelosi a Chuck Schumer vo štvrtok vyzvali Trumpa, aby znížil vlajky na pol pól, len čo počet obetí pandémie dosiahne 100 000. „Bude to národné vyjadrenie smútku“, Hlásili.

New York, jeden z najviac postihnutých štátov Spojených štátov, začiatkom apríla ocenil tisíce obetí pandémie. Podľa Johns Hopkins University v Spojených štátoch amerických trpelo na koronárnu srdcovú infekciu takmer 95 000 ľudí.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close