Ekonomika

Zobuďte sa Španielsko, musíte zrušiť obmedzenia vstupu, aby ste si udržali britských turistov –

Zobuďte sa Španielsko, musíte zrušiť obmedzenia vstupu, aby ste si udržali britských turistov

So zlepšením celkovej situácie COVID a všeobecným zvýšením zaočkovanosti takmer všetky krajiny EÚ a schengenského priestoru teraz upustili od všetkých svojich pravidiel vstupu a teraz umožňujú neobmedzený vstup pre všetkých cestujúcich, pričom najnovšie tak urobilo Francúzsko. Začiatkom tohto týždňa. Stále však existujú tri krajiny, ktoré od cestujúcich vyžadujú, aby splnili vstupné požiadavky a hádali, čo je Španielsko.

Každý, kto príde navštíviť Španielsko, vrátane Kanárskych ostrovov, a ľudia žijúci v krajine, nedokážu pochopiť, prečo má Španielsko obmedzenia vstupu, a veria, že toto rozhodnutie negatívne ovplyvňuje cestovný ruch a ekonomiku.

Pre predstavu, toto sú krajiny s požiadavkami na vstup:
Holandsko
Luxembursko
Španielsko.

…a tieto krajiny sa zriekli všetkých svojich pravidiel vstupu na koronavírus a povoľujú vstup všetkým cestujúcim bez ohľadu na krajinu pôvodu a stav očkovania:
Rakúsko
Belgicko
Bulharsko
republika Che
Chorvátsko
Cyprus
Dánsko
Estónsko
Fínsko
Francúzsko
Grécko
Nemecko
Maďarsko
Island
Írsko
Taliansko
Lotyšsko
Litva
Malta
Nórsko
Poľsko
Portugalsko
Rumunsko
Slovensko
Slovinsko
Švédsko
Švajčiarsko

Mnohí veria, že ak má Španielsko naďalej konkurovať, najmä na britskom trhu cestovného ruchu, musia sa zrušiť obmedzenia vstupu. Súčasné požiadavky sú stále v platnosti až do septembra a tisíce ľudí neprídu do Španielska ani na ostrovy a toto leto sa rozhodnú inde.

Či už je to kvôli vakcíne alebo nie, alebo preto, že nechcú ďalšie náklady alebo neistotu a problémy, stáva sa to. Áno, obsadenosť sa v júli zvýšila o 81 %, ale nie na britských číslach. Zobuď sa Španielsko, musíš konať hneď, Manana už nestačí.

Vstupné požiadavky pre všetky tri krajiny:
Holandsko
Obmedzenia vstupu Covid zostávajú v platnosti len pre cestujúcich z tretích krajín. To znamená, že cestujúci z krajín mimo EÚ musia pred vstupom do Holandska predložiť potvrdenie o očkovaní alebo zotavení. Všetci cestujúci, ktorí nie sú držiteľmi žiadneho z týchto dvoch certifikátov, sú momentálne zakázaní, čo znamená, že nemajú povolený vstup.

READ  Podozrivý z únosu uteká do Vietnamu, aby unikol zatknutiu - Rádio Slobodná Ázia

Všetci cestujúci z krajín EÚ však môžu do Holandska vstúpiť bez obmedzení, aj keď nie sú držiteľmi žiadnych dokladov.

Luxembursko Covid-19 naďalej zachováva pravidlá vstupu len pre štátnych príslušníkov tretích krajín. Každý, kto má viac ako 12 rokov, musí na vstup do krajiny predložiť platný očkovací alebo záchranný preukaz. Neakceptujú negatívne výsledky testov.

Španielsko Zrušila všetky pravidlá vstupu Covid pre cestujúcich z EÚ a schengenského priestoru, no naďalej vyžaduje, aby štátni príslušníci tretích krajín dodržiavali určité pravidlá vstupu.

Všetci cestujúci starší ako 12 rokov z krajín mimo EÚ musia pri príchode predložiť potvrdenie o očkovaní, očkovaní alebo negatívnom teste.

Ďalšie články, ktoré by vás mohli zaujímať…

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close