Zábava

Zomrela herečka z Game of Thrones

Ikonické postavy z filmov v nás zostanú zapísané navždy. Jednou z nich je aj Lady Olenna Tyrell z Game of Thrones, ktorú bravúrne zahrala herečka Diana Rigg. Tá vo veku 82 rokov zomrela.

Diana Rigg bola známa tým, že si v rokoch 2013 až 2017 zahrala Lady Olena Tyrell v kultovej ságe Game of Thrones. Mnohí ju vnímali ako jednu z najikonickejších a najobľúbenejších postáv, no portál Unilad informoval, že vo veku 82 rokov zomrela. Táto správa pritom priniesla smútok mnohým jej kolegom, podľa ktorých bola skvelou herečkou i priateľkou.

Diana sa narodila 20. júla 1938 v Doncasteru v Yorkshire a preslávila sa v 60. rokoch minulého storočia vďaka stvárnenie Emy Peel v televíznom seriáli The Avengers a stala sa známou svojím charakteristickým chrapľavým hlasom.

>>> Lokality z Game of Thrones sú bližšie než si myslíš. Môžeš ich navštíviť aj v reálnom živote <<

Počas svojej skutočne dlhej a bohatej hereckej kariéry mala možnosť zahrať si rad vynikajúcich rolí. Stvárnila grófku Tracy di Vicenzo vo filme V službách Jej Veličenstva (1969), ktorá sa ako jediná zo známych Bond girls vydala za sukničkára, agenta 007. Jej postava však krátko po svadobnom obrade zomrela.

Okrem kariéry v televízii a filme bola Diana uznávaná aj pre úlohy v divadle, hrala napríklad v Royal Shakespeare Company. Počas svojej kariéry získala rad ocenení, vrátane televízne ceny BAFTA pre najlepšiu herečku v britskej dráme Mother Love (1990).

Diana bola kráľovnou Alžbetou II. v roku 1994 vďaka jej významnému prínosu pre divadlo a film menovaná za nositeľku poriadku Britského impéria (DBE).

Najmä mladšie publikum ju však najviac vnímalo ako postavu z Game of Thrones. Počas rozhovoru pre BBC News v roku 2019 o negatívnych postavách, ktoré hrala, povedala: „Rada hrám zlé postavy, sú oveľa zaujímavejšie ako tie dobré. Sú herci, ktorí neradi hrajú zlé postavy, pretože sa radi sa páči. Ale mne sa to zlé páči, „povedala.

READ  UNESCO sa snaží obmedziť pašovanie ulúpeného ukrajinského umenia

Mnohí jej bývalí kolegovia a spolupracovníci vyjadrili hlboký zármutok nad informácií, že Diana zomrela. „Diana Rigg bola jednoducho úžasná. Je to veľmi smutná správa. #dianarigg, „napísal na Twitter John Bradley.

Annette Dittert zas weetovala túto správu: „Myslím si, že bez nej by som dnes nebola tým, kým som. Diana bola môj najväčší vzor, ​​keď som bola malá. Bola to žena, ktorá dokázala strieľať a vedela, čo chce. Nic nebrala ako samozrejmosť. A tiež to bola fantastická herečka. „

herečka si zahrala aj v dráme Last Night in Soho, Ktorého premiéru tvorcovia plánujú na rok 2021.

_________________________________________________________________________

Pozri tiež naše video:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close