Technológie

Zoznámte sa s českou aristokraciou, ktorá sa vracia k NFT, aby zachovala 700-ročnú zbierku umenia

Spojenie medzi nacistami NFT Očividne nie – ale je tu jedna vec, ktorá je výsledkom nacistického zvyku.

Keď sa rozšírili po celej Európe, zabili milióny, od Fhrera požadovali dar ako dar a za všetko, čo ukradli, vystavovali potvrdenky. Keď komunisti v roku 1948 viedli prevrat v Československu, nasledovali nacistický vzor.

Táto metóda vydávania potvrdení o krádeži bola mimoriadnou pomocou. V roku 1989 sa 28-ročný český princ William Lopkovich vrátil z exilu v USA, aby si nárokoval dedičstvo svojej rodiny: 40 000 artefaktov starých 700 rokov

Renesančný majster Brookle a obrazy zo 16. a 17. storočia od španielskeho maliara kráľovskej rodiny Velasqueza, ako aj rukopisy od Mozarta, Beethovena a Haydena. Filtrované múzeá patrónov, ktoré pomôžu zaplatiť za ich údržbu.

Potom, čo 700 rokov dohliadal na zbierku, Dom Lopkovicha zvýšil nádeje na zachovanie kultúry v súvislosti s vynálezom, ktorý tu nie je. Sedem Pred rokmi: NFTs-Digital, potvrdenie o autorských právach 21. storočia.

V polovici októbra rodina vyhodí do vzduchu fórum a gala v Lopkovichovom paláci, časti slávneho Brockovho hradu, ktorý sa rodine konečne vrátil v roku 2003 po 12-ročnej súdnej bitke. Tam ponúkne bezplatnú výstavu hlavných diel NFT vrátane Edward Snowden NFT PlayerStavo kúpil ETH za 5,4 milióna dolárov tento rok v apríli.

Využije túto udalosť ako východiskový bod pre vlastné ašpirácie NFT rodiny.

„Víziou našej rodiny je podeliť sa o minulosť a vytvoriť budúcnosť,“ povedal princ William Rudolf Lopkovich, syn ďalšieho princa Williama, ktorý so svojim právnikom a jeho právnikom preskúmal rodinu po celej krajine v roku 1989 – v rozhovore Šifrovanie. „Naozaj chceme preskúmať toto stretnutie medzi tradičným umeleckým svetom a touto rýchlo rastúcou technológiou.“

Cieľom rodiny je viac ako len vytvoriť súbor JPEG, ktorý si môžete kúpiť v obchode so suvenírmi. Princ William uviedol, že účelom nie je vytvárať „živé kópie“, ale „vysvetliť, ako technológia zlepšuje naše skúsenosti s týmito kultúrnymi hodnotami“.

READ  Umelá inteligencia si predstavuje, ako by vyzerali najznámejšie pamiatky Ameriky, keby ich navrhli iní ikonickí architekti

Popísal pomocou NFT na zobrazenie röntgenových a infračervených snímok vidieť namaľovanú prácu pod neviditeľnými vrstvami plátna. „Alebo,“ povedal, „využitie technológie na zobrazenie viacerých médií na prehrávanie hudby, ktorá sa nehrala 250 rokov.“

Beethovenova hudobná miestnosť. Obrázok: Lopkovichov dom
Brookleova izba. Obrázok: Lopkovichov dom
Lopkovichov palác. Obrázok: Lopkovichov dom

Inými slovami, ide viac o zlepšenie vzťahov ľudí s umením než o vytvorenie tváre umenia – celé je to o tom, urobiť z múzea centrum pre demokratizáciu výtvarného umenia. Podobne ako prístup NFT k transformácii vzťahu medzi spotrebiteľom a tvorcom.

Pre rodinu Lopkovichovcov je schopnosť NFT rozvíjať vzťahy obzvlášť užitočná. Pretože Česká republika vyhlásila každú časť ich zbierky za kultúrnu pamiatku, nemožno ju predať ani opustiť krajinu – ale musí byť zachovaná.

Aj keď nadšenci umenia nemôžu ísť do múzea, môžu si kúpiť NFT ako „zdroj podpory“, hovorí mladší princ William. Namiesto toho, aby dostali členský časopis poštou, dostávajú za svoj príspevok skutočné umenie. Nákup NFT v Metawares pomáha udržiavať fyzickú prácu v reálnom svete.

Princ, ktorý je v popredí tohto úsilia, hovorí, že ide nad rámec tohto. „Podľa mňa ako budúca generácia rodiny uvažujeme o spôsoboch, ako vytvoriť komunitu, ktorá sa zaujíma o umenie, a chceme robiť to, čo robíme, čo chceme, aby sme aj naďalej udržiavali určitý druh interakcie. so zbierkami, „povedal. Alebo zahŕňajúci spracovanie zbierok tiel DAO.

Myslí si, že tieto nové spôsoby vytvárania komunity a zdieľania umenia obstoja v skúške časom.

„Ako rodina so 700-ročnou históriou sme dlho premýšľali.“

Pražská ranná reklama.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close