Hlavné správy

Zoznámte sa s volejbalistom CT smerujúcim do BYU, najlepším športovcom, ktorého ste minulý rok nečítali

Predtým, ako v júni odišla na BYU, trénovala Natalie Moravec od svojich piatich rokov to isté dievča. Nielenže je Tina Ding v Číne prvotriednou volejbalovou hráčkou, ale mama Natalie sa s ňou priatelila už od tínedžerského života v Tianjine.

Pokrytie stredoškolských športov v Connecticute sa dramaticky líši v závislosti od športu a školy. Výstrel z Westona v prípravnej škole v New Haven nepúta takú pozornosť ako volejbalista, 7-metrový basketbalista, ktorý ide do UConn, alebo rozohrávač, ktorý svoju školu dovedie k štátnemu titulu.

To však neznamená, že talent Natalie Moravec je menej podstatný, ani jej príbeh nie je menej pútavý. Medzi jeho dlhým zoznamom vyznamenaní na Hopkinsovej škole bol Moravec vymenovaný za AVCA High School First-America — jediná z Nového Anglicka — a dvojnásobný AAU Academic All-America. Viedol tím BYU, ktorý minulú sezónu skončil 30-2 a bol na 9. mieste v celoštátnom rebríčku.

Jeho príbeh je fascinujúci s pokrvnými líniami siahajúcimi od Bratislavy na Slovensku až po Tianjin v Číne. Prvýkrát odísť z domu na vysokú školu je však pre každého tínedžera z Connecticutu trochu desivé.

„Jasné, chýba mi domov, ale mali sme tu veľa práce,“ povedal Moravec, ktorý na doplnenie kreditov nastúpil na letnú školu na BYU. „Bola som naozaj nervózna z tréningu. Váhy. Škola. Spoznávanie priateľov a to, ako budeme spolu vychádzať. Bolo skvelé spoznať všetky dievčatá ešte pred začiatkom sezóny. Všetky boli také milé a podporovali nás.“

„Vybral som si BYU kvôli Heather Olmstedovej – bola národnou trénerkou roka (v roku 2018) – a trénerskému personálu. Cítil som, že naše predstavy sú skutočne zosúladené. Z hľadiska základných zručností aj jej celkového aspektu koučovania to bolo podobné. k trénerke Dine.“

Prostredníctvom Evergreen Volleyball Academy v Stamforde a Hopkins bol Ding prvým a jediným trénerom Moravca. Ding Hongying, ktorý reprezentoval Čínu na olympijských hrách v Sydney v roku 2000, hrá profesionálny volejbal takmer dve desaťročia. Kapitán tímu a hlavný nahrávač Ding priviedol Tianjin Bridgestone k siedmim národným titulom. Z Evergreenu vybudoval klubovú veľmoc a pod vedením Moravca Hopkins prešiel z tímu so štyrmi víťazstvami do veľmoci FAA a NEPSAC.

READ  Najdôležitejšie body WJC: Švédsko 3, Slovensko 0

„Mám pocit, že všetci športovci majú oblasť, na ktorú sa špecializujú,“ povedal Moravec. „Nikdy som nebol veľmi silný pästiar alebo hráč, ktorý všetko rozbíja priamo na zem. Všetko je to o mojej technike a o tom, ako sa cítim rafinovane. To všetko pochádza od trénerky Diny. Vždy kládla dôraz na totálnu pozornosť k detailom, a to je zakorenené.“ Využi moje výhody namiesto toho, aby si sa snažil pochopiť.

„Na jej tréning som bol veľmi zvyknutý už od svojich piatich rokov. Cez všetko by ma držala za ruku. Ale každý musí v určitom okamihu zostúpiť. Mám pocit, že teraz je ten správny čas. Rastiem ako športovec.

Natalin otec má 6-8 rokov. Nataliina mama Sheena Shen má 5-9 rokov. Nie je teda prekvapením, že Natalie má 6-2 130 libier.

Jeho starý otec Roman Moravec súťažil v skoku do výšky za Československo na OH 1972 v Mníchove. Má 6-7. Jej otec hral vysokoškolský basketbal.

Nataliina mama viedla BYU-Hawaii na back-to-back národné volejbalové majstrovstvá NAIA v rokoch 1992 a 1993 predtým, ako promovala ako salutátorka a pokračovala v štúdiu MBA na UConn.

Počkaj, je toho viac.

„Jeho stará mama z otcovej strany mala stav 6:1, hrávala za československé ženské národné volejbalové družstvo a hrala profesionálne,“ povedal Ding. “Sestra jeho otca hrala v juniorskej reprezentácii.

„Nataliina teta (Shenina sestra) má doktorát z chémie. A Nataliina stará mama bola raketová vedkyňa.“

Čo?

„Jej rodina je veľmi múdra,“ povedal Ding.

Moravec povedal, že ísť k Hopkinsovi bola určite správna voľba. Vo univerzitnom tíme mohla začať už v siedmej triede. Shen pomohol Dingovi s Evergreenom a Hopkinsom.

Stále dochádzalo k narušeniam spôsobeným zrušením pandémie Covid. Nie je to lakros ani pozemný hokej. Ding povedal, že jeho mládežnícke tímy hrali v národniach AAU a oponenti sa čudovali, kde je Connecticut. Vysokoškolskí tréneri divízie I nie sú práve celoštátne pre talenty.

READ  Bohunické reaktory V1 kompletne demontované: regulácia a bezpečnosť

Stále sa to mení. Od triedy 2022 má Evergreen štyroch hráčov, vrátane Liany Sarkisian z Greenwich High, ktorá ide do Daytonu, D-1 a jedného do Anglicka. Taryn Stafford, ktorá hrávala v Hillhouse, mieri do Texasu Southern a je považovaná za prvú hráčku z mesta, ktorá získala úplné DI volejbalové štipendium. Veľmi talentovaná Rachel Huang, ktorá hrá za Evergreen a je seniorkou v Hopkins, sa ešte musí rozhodnúť o vysokej škole.

„Keď má Natalie na niečom oči, je veľmi odhodlaná to urobiť,“ povedal Ding. „V podstate si vybral školy, napísal všetky e-maily, nadviazal prvotný kontakt s trénermi a urobil všetky dôležité veci.“

Moravec, Ding, poslal list Olmstedovi 1. januára 2020.

„Hneď v ten deň Heather odpovedala, že má záujem,“ povedal Ding. „A keď sme sa neskôr rozprávali, povedala, že je to dobrý novoročný darček.“

Po tom, čo sa Hawai vrátil po zisku prvého národného titulu, informovali noviny Deseret News, tím bol svedkom Shenovho krstu do Cirkvi Svätých neskorších dní. Moravec, ktorý nie je Svätým posledných dní, sa plánuje venovať kybernetickej bezpečnosti na BYU.

Nakoniec chce hrať profesionálne v zámorí, možno v Európe. Českú republiku a Slovensko navštívil niekoľkokrát. Jeho starý otec sa narodil v Bratislave. Rodina žije neďaleko Prahy.

„Natalie má výšku,“ povedal Ding. „Má typ postavy. Vie skákať. O 13 rokov neskôr má zručnosti a volejbalové IQ. Stále je to málo. Musíte tvrdo pracovať a byť odhodlaní odlíšiť sa od seba.

„Natalie sa skutočne sústreďuje na techniku, ktorú som ju naučil, a na techniku ​​z učebnice. Vôbec nedvíha činky. Viem, že dvíha veľa palíc. My nie. Robíme nejakú jadrovú silu, nejaké drepy. To je všetko Prečo je jej loptička taká silná, je jej technika a rýchlosť Áno, má bleskovú rýchlosť.

READ  Kolo majstrovstiev sveta v hokeji mužov: Výhry prvého dňa v Kanade, Fínsku, Slovensku, USA

Ding tiež povedal, že Nataliina mama bola vonkajšia úderka a jej prezývka bola Slingshot, pretože mala úžasne rýchly švih rukami. Myslíte si, že Natalie môže byť prak?

„Neviem,“ povedal so smiechom Moravec. „Možno.“

Ding povedal, že schopnosť zdôrazniť ázijský štýl poskytuje viac tréningu pre amerických hráčov, pretože hráči z týchto krajín zvyčajne nemajú veľkosť a silu amerických hráčov. Ako sa hra ďalej vyvíjala, adaptoval niektoré americké a európske metódy.

Olmstead povedal, že Moravec je nadšený zo svojej schopnosti hrať šesť striedaní, pretože strávil toľko času vývojom svojej všestrannej hry.

„Natalie nie je krájačom koláčikov,“ povedal Ding. „Je jedinečná. Preto trénera BYU zaujala. Okrem toho je nebojácna. Je to bojovníčka, najmä v ťažkých chvíľach, keď je hra v rovnováhe.“

V tomto bode by ste čakali, že Ding povie niečo o agresívnom učení. Práve naopak.

„Je veľmi milá,“ povedal Ding. „Hovorím jej, ak chceš byť skvelý hráč, musíš byť najprv dobrý človek. Veľa hráčov je arogantných, hlúpych a je pre nich ťažké sa stále zlepšovať. Myslia si, že svet je o sebe. Natalie sa každým ročníka.Preto je najlepšou hráčkou v našom regióne.

[email protected]; @jeffjacobs123

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close