Zranený Flipkins zachráni Kenina | Magazín o tenisových textoch

Najlepšie nasadená Sofia Keninová mala v piatok v Abú Zabí plné ruky práce so svojou priateľkou Kirsten Flipkensovou, pretože Belgicko viedlo set a nehoda jej priniesla výhru, keď bola dvojica v tesnej chvíli uzamknutá.

Bolo obzvlášť ťažké vyjsť s dnešnými podmienkami a nájsť tempo … Nakoniec je radosť hrať tu dva zápasy, a aj keď nechcem takto vyhrávať, je dobré vyhrať. Sophia Keninová

Flipkins bol nútený odísť do dôchodku po zranení členka po zlej konfrontácii s propagačným tímom, ktorý spoza základnej čiary rozbil mesačnú guľu.

Tým sa zápas skončil a poskytlo úľavu šampiónovi Australian Open Keninovi.

Svet č. 4 povedal: „Bol som trochu smutný a emotívny:„ Sme dobrí priatelia, nie je to niečo, čo by ste chceli vidieť.

„Dúfam, že sa rýchlo zotaví a je pripravený na Austráliu.

„Píšem jej dnes večer s otázkou, ako sa má.“

Proti svetovým 86, 5-7, 5-4 v sete nebol Američan ani zďaleka najlepší, keď mu jeden členok v reklamnom tíme vykrútil členok.

Skončilo sa dlhé lekárske obdobie, ale členok sa okamžite opuchol a bývalý hráč najlepšej dvadsiatky a semifinalista Wimbledonu 2013 prehral zápas Flipkinsovcov.

„Kedy sa zbavia tých hlúpych vecí?“ To je pre hráčov veľmi nebezpečné, ”tweetoval tenisový fanúšik.

Ken sa počas úvodného setu trápil, keď zlomil 5 zo 6, a hoci postúpil na druhé miesto, získal menej ako 50% svojich prvých bodov za podanie a proti 35 neprekonaným chybám porazil 19 víťazov.

Dokázal tiež premeniť 5 z 12 šancí na body zlomu, ktoré mal pred predčasným skončením zápasu.

„Bolo obzvlášť ťažké vyjsť s dnešnými podmienkami a nájsť tempo,“ uviedol Kenin. „Je [Flipkens] Vychytal som jej hru a bojoval som ďalej.

READ  Pozrite si kompletné tímy po drafte

„Postupom zápasu som začal hrať lepšie a potom došlo k incidentu.“

„Konečne je radosť hrať tu v dvoch zápasoch. Nechcem takto vyhrávať, ale je dobré vyhrať.“

„Keď som hral dobre, hrával som agresívne.“

„To je ono, hrám dobrý tenis, to je spokojnosť. Musím popracovať na niekoľkých veciach a ísť do ďalšieho kola,“ sľúbil Američan.

Ken bude najbližšie hrať 13. nasadenú Kazašskú Juliu Putinsevovú, ktorá zvíťazila nad Češkou Barborou Krezhikovou 6: 4, 7: 5.

Sofia Kenin prežila obavy proti Kirsten Flipkensovej tretí deň turnaja WTA Women Open v Abú Zabí

© Francois Paddy / Getty Images

Kedysi vo štvrťfinále US Open 2009 si užila zápas druhého kola proti slávnej ukrajinskej kvalifikantke Katarine Pondarenkovej.

15. semeno sa zhromaždilo zo setu 5-7 6-3 6-3 po takmer dvojhodinovom hraní.

Celkovo Japoor vystrelil 11 AC a 5-krát zlomil Pondarenko, keď porazil Austrálčanku Ajlu Domljanovičovú 6: 3, 6: 4 v sete so 4. nasadenou Bieloruskou Arnou Sabalenkovou.

Rusky Veronica Gutermetová a Slovenka Tamara Zidansková si tiež zarezervovali svoje miesta v posledných 16 výhrach za rovné sety.

Gutermetová klesla iba o 3 zápasy proti kvalifikujúcej Talianke Biance Duratiovej, zatiaľ čo Zidaneczová porazila Kanadu Leilu Annie Fernandezovú 6: 4, 6: 4 v sete.

Medzitým mala svetová jednotka Amanda Anisimova 30, ktorá bola preradená do žrebovania v Abú Zabí začiatkom tohto týždňa, pozitívny test na Covit-19, informoval v piatok americký tenisový kanál.

V príspevku na Instagrame, ktorý obsahoval plačúce emodži, napísal: „Rád sa hrám.“

Tvrdo zasiahnutá Anisimova je jednou z plodín amerických žien, ktoré robia vlny v tomto športe. Patria sem 22-ročný Kenin a 16-ročná Koko Kauf.

V apríli 2019 získala Anisimova prvý titul na turné v Bogote Clay a o šesť mesiacov neskôr skončila na 21. mieste.