Zábava

Žreb kvalifikácie MS 2022: Chorvátsko bude čeliť Rusku, Slovensku a Slovinsku

Chorvátsko po finále majstrovstiev sveta 1998 (Foto úver: Ruská prezidentská tlačová a informačná kancelária / Licencia CC /www.kremlin.ru)

Zürich, 7. decembra 2020 – Chorvátsko sa naučilo svojich súperov na ceste k kvalifikácii na svetový pohár FIFA 2022 v Katare.

Chorvátsko„Kto bol jedným z najlepších semien v kvetináči, bol v pondelok odvedený do skupiny H v Zürichu Slovensko, Rusko, Slovinsko, Cyprus A Malta.

Bolo to prvýkrát v histórii, keď došlo k takmer rovnakej rovnováhe bez prítomnosti trénerov alebo zástupcov Národnej federácie.

Chorvátsko má nedávnu kvalifikačnú históriu so Slovenskom, ktoré bolo v kvalifikácii Euro 2020 v tej istej skupine. Chorvátsko dvakrát porazilo Slovensko (0-4, 3-1).

Chorvátsko a Rusko sa naposledy stretli vo štvrťfinále majstrovstiev sveta 2018, keď zvíťazilo Chorvátsko na penalty. Chorvátsko v 9 zápasoch proti susednému Slovinsku neporazilo. Naposledy sa stretli v roku 2008, keď Chorvátsko zvíťazilo 3: 2.

Chorvátsko je neporaziteľné proti Cypru a Malte.

Všetky tímy v tíme si zahrajú medzi sebou dvakrát od marca do novembra 2021 v domácej aj vzdialenej forme. Desať víťazov tímov sa kvalifikuje priamo do Kataru 2022 a postúpi do desiatich bojov o druhé miesto.

Okrem desiatich finalistov zo skupinovej fázy budú v play-off figurovať dvaja najlepší víťazi tímov celkového poradia Ligy národov UEFA 2020 – 2021, ktorí sa nekvalifikovali priamo na majstrovstvá sveta FIFA 2022 a do hry nenastúpili. Staňte sa finalistom -Ops.

Dvanásť tímov bude rozdelených do troch play-off trás, ktoré budú obsahovať vyraďovacie zápasy o jednu štvrtinu v marci 2022 a ktoré určia posledné tri európske krajiny, ktoré si rezervujú miesto v Katare.

READ  Príbeh ako vo filme: Hlava sa vám bude triasť! Dvojčatá si vzali dvojčatá a teraz ... veľká radosť

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close