Svet

Zverejnený verdikt o havárii MH17; Počet prípadov Covid v NSW rastie, odporúčania IBAC pre viktoriánsku prácu, Liberálnu stranu; Miera nezamestnanosti v Austrálii klesá; Sean Durnell prepustený z mjanmarského väzenia; Povodňové čistenie NSW pokračuje; Kampaň Viktoriánske voľby 2022 pokračuje

To, čo začalo ako príspevok na Facebooku o budovaní „veľkého múru bytov“, sa v priebehu niekoľkých minút zmenilo na veľké komunitné úsilie pre povodňami ohrozené mesto Condopolin.

Blížiaca sa povodeň sa stretla so záplavou pomocných rúk, nehovoriac o strojcoch, ktorí presúvali 1-2 stopy hliny, vrecia s pieskom a plasty na dočasnú hrádzu, 2 km západne od mesta Forbes na západe NSW. .

„Potrebujeme zmobilizovať komunitu, aby pomohla mestu,“ povedala Susan Bennettová, veliteľka divízie štátnych pohotovostných služieb v meste Condopol.

„Máme do činenia s hladinou vody, akú sme v byte a priľahlých oblastiach nikdy predtým nevideli, 7,37 metra je najvyššia, akú sme videli v roku 1952. Predpoveď je 7,6 metra, teda aspoň stopu, čo je obrovské množstvo vody,“ povedal Bennett.

Časti mesta sú už zaplavené; Úlohou teraz je však chrániť jadro mesta Condopol, aby obyvatelia mali aj naďalej prístup k jedlu a službám, pričom sa očakáva, že voda dosiahne hranicu v pondelok.

„Kopáči, strojári, ktorí neúnavne pracovali na budovaní týchto hrádzí a snažili sa nám zadržať vodu, je to úžasné úsilie komunity,“ povedal Bennett. „Nákladné auto a pes za nákladom za nákladným autom a psom.“

Condobolin ťažko zasiahli povodne.dlh:Deväť správ

Bennett povedal, že hovor sa uskutočnil v stredu.

„Keď som narazila na príspevok, trochu som sa zasmiala, bol to štipľavý komentár, [but] Začali sa na nás zbiehať ľudia… dobrých pár stoviek,“ povedal.

„Sme hrdá, sebestačná skupina ľudí, ktorí si uvedomujú, že musíme vykročiť a postarať sa o seba.“

načítava

Zástupca riaditeľa strednej školy Condobolin Matt Heffernan povedal, že títo študenti mastheadov vo veku 7 až 11 rokov sa v posledných týždňoch dobrovoľne venovali svojej hre, aby pomohli naplniť vrecia s pieskom, aby zlepšili rizikové vlastnosti.

READ  Party, hráčka číslo jeden vo svete ženského tenisu, oznámila odchod 25-ročného dievčaťa do dôchodku.

„Prvý deň naplnili šesť podnosov za hodinu,“ povedal o príspevku študentov. „Štvrtina školy prišla pomôcť.“

Aj keď v meste pred plánovaným summitom vládla hrôza, povedala, že je hrdá na úsilie detí, ktoré má na starosti.

„Nemuseli prísť, všetci boli dobrovoľníci, ale chceli. Je radosť žiť v takomto vidieckom mestečku,“ povedal.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close