Svet

Zvon bude zvoniť v teplý deň, meteorológ už vie, aké je počasie na Slovensku: Bude ďalšie leto?

Vďaka tomuto ročnému obdobiu prevláda na Slovensku od začiatku októbra teplé počasie. Príjemné teploty však budú minulosťou. „Teplé počasie sa skončí budúci týždeň, keď k nám začne od severozápadu prúdiť studený morský vzduch, pravdepodobne budú padať trvalejšie zrážky a cez deň bude oveľa chladnejšie,“ Matejovic to povedal pre Topky.sk. Meteorológ dodal, že až do polovice októbra nebude babie leto zvyčajne nastávať.

Zdroj: Gettty Images

Podľa jeho slov sa však bábätko môže vyskytnúť v druhej polovici októbra. “Podľa predpovedných modelov by mala nad stredoeurópskym vnútrozemím v druhej polovici októbra postupne prevládať vyššia tlaková níž. Nebude však možné predvídať, či také stabilné a slnečné počasie vydrží dlhšie (minimálne 5 dní) pre také dlhý čas. ” Uviedol Matejovič.

Meteorológ zazvoní v teplý deň

Zdroj: Getty Images

Meteorológ navyše pripomína, že neexistuje presná definícia leta. “Leto starej dámy môže podľa niektorých meteorológov nastať aj v prvej polovici novembra, podľa iných iba do konca októbra. Hodnotenie stabilného jesenného počasia ako babieho leta je teda často subjektívne,” poznamenal. “V každom prípade sa slnečné dni so stálym a slnečným počasím určite vyskytnú v druhej polovici jesene, ale noci budú oveľa chladnejšie, čo je dané aj skrátením dní. Okrem iného sa vyznačuje letným svätojánskym letom.” chladnými ráno s prízemnými mrazmi a tiež hmlou, Uzavrel Matejovič.

READ  Tour de France 2020: Francúzi prijali tvrdé opatrenia

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close