Zábava

Zvýšil sa záujem filmových tvorcov na Slovensku a mal by sa tu natáčať aj von Helsing

Streamovacie stránky majú záujem.

Po minuloročnom natáčaní filmu Netflix Dracula na Slovensku sa tento rok očakávajú v krajine významné hollywoodske produkcie.

Súvisiaci príbeh:Ústup pre filmových tvorcov sa objavuje v Bratislave čítaj viac

„Natáčanie projektu Van Helsing je v súčasnosti v predprodukčnej fáze a uskutočnili sa prehliadky slovenských lokalít pre niekoľko projektov, ktoré sa dali nakrútiť v druhej polovici roku 2020,“ uviedla pre TASR Susanna Belikova zo Slovenského filmového úradu. .

Belíková tvrdí, že zákon, ktorým parlament rozhodol o zvýšení sumy reakčných dotácií vynaložených na natáčanie na Slovensku, pomohol zvýšiť záujem filmárov o natáčanie ich projektov na Slovensku.

Európskych a amerických výrobcov

Spätné dotácie sa poskytujú na výdavky spojené s produkciou filmu a televízie na Slovensku. Jedná sa o všetky tovary, služby, výhody a platy zdaňované na Slovensku.

Súvisiaci príbeh:Týmto spôsobom je možné natočiť bollywoodsky film vo Vysokých Tatrách čítaj viac

„Zaznamenali sme nárast záujmu zo strany streamovacích serverov a európskych a amerických výrobcov,“ uviedol s odvolaním sa na TASR.

Slovensko má nárok na príspevok na špeciálne filmy alebo krátke dokumentárne alebo animované seriály v hodnote najmenej 1 000 150 000. Ak sa jedná o projekt dvoch alebo troch dokumentov alebo animovaný film alebo televízny seriál, minimálna suma je 000 300 000. Daný limit by nemal presiahnuť 50 percent rozpočtu projektu.

4. 0:02 februára 2020 | Zostavené zamestnancami publika

READ  Recenzia „Osvienčimskej správy“: Keď ľudské zlo narúša dôveru

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close