Dundee United 1-0 Ross County: Ilmari Niskanen strelil prvý gól United, pretože Ross County nevyhralo | Futbalové správy

Dundee United zdolalo v Tannadiciach Ross County 1: 0 a postúpilo do prvej päťky škótskeho Premiership.

Domáci tím strelil svoj prvý gól v 31. minúte prostredníctvom Ilamariho Niskanena.

Výsledkom bol druhý Stojis, ktorý po ôsmich zápasoch hľadal skoré ligové víťazstvo v sezóne.

Obrázok:
Goscorer Ilmari Niskanen oslavuje víťazstvo pre Dundee United

United mali skorú šancu, keď center od Scotta McMahona tečoval cez bránu krajský brankár Ash Maynard-Brewer, ale nikto v drese Dangera z toho nemal prospech.

Domáci majster Benji Sekrist sa potom musel ponoriť do dlane kríža Harryho Badona.

United mali výborný vstup do zápasu v 14. minúte, keď Ian Herkes zahral vynikajúcu loptu Nissan. Strela z nízkeho uhla fínskeho krídelníka Maynard-Brewer ťahá po ľavej strane záchranný skok.

Secrist odmieta Stokes, keď hráč na druhý pokus inkasuje priamy kop 25 yardov Spital.

United však napokon v 31. minúte prelomili slepú uličku, keď bol Niskanen na rovnakej úrovni ako jeho predchádzajúca šanca na ľavej strane poľa Stokes. Pri tejto príležitosti sa nemýlil a zasiahol tvrdú strelu, ktorú Mannard-Brewer nedokázal vyraziť.

Dundee, Škótsko - 2. október: Dundee Woods 'Ilmari Niskanen oslavuje 1-0 počas zápasu Chinch Premiership medzi Dundee United a Rose County 2. októbra 2021 v škótskom Dundee.  (Foto Mark Skates / tím SNS)
Obrázok:
Ilmari Niskanenová strelila v sobotu svoj prvý gól za klub

Tangerines možno zdvojnásobili svoju výhodu, keď Nicky Clarke vytvoril gól pred ním, ale Maynard-Brewer sa spojil s Petrom Powellom a následne si rezervoval svoju následnú výzvu pre brankára.

Brankár Stojis opäť prišiel na záchranu v 39. minúte, keď diaľkovú loptu Gianta Fuchsa odvrátil na roh.

Krátko pred polčasom mala Spittle príležitosť vlastniť kraj tým, že vyslala 25-yardový curling.

United mali svoju výhodu zdvojnásobiť, keď v 58. minúte Fuchs centroval z pravej strany, ale Clarke poslal hlavu mimo.

Dundee, Škótsko - 2. október: Dundee mal v rukách Scotta McMahona z Dundee UTD a Harryho Clarka z Rose County počas zápasu Chinch Premiership medzi Dundee United a Rose County 2. októbra 2021 v škótskom Dandy.  (Foto Mark Skates / tím SNS)
Obrázok:
Ross County bol v škótskom Premiership neporaziteľný

Župa sa priblížila niekoľko sekúnd po tom, ako Joseph Hankpo strelil uhlovú strelu mimo Seikristovu žrď.

READ  Koná sa Brock Red Bull Racing Show

Stokes mal vyrovnať, keď v 65. min dal Spital rohový kop vľavo, ale Clarke poslal svoju prudkú hlavičku nad brvno, čím dal krátko nato podobnú šancu striedajúci Jordan White. Išiel rovno k Seikristovi.

County mal v 81. minúte konečne loptu na zadnej strane siete, ale pokus striedajúceho Dominika Samuela bol ofsajd.