Salah dosiahol víťazstvo Egypta nad Guineou-Bissau v zápase Pohára národov

Eddie Howe: prepad 1:1 s „škodlivými“ šancami Watfordu, že prepadne Newcastlu

Newcastle: Eddie Howe priznal, že Newcastle „poškodil“ šance United na zotrvanie v Premier League tým, že stratil ešte viac domácich bodov.

Macbeth hral 1:1 na ihrisku konkurenčného Watfordu pri remíze v St James‘ Park a viedol 1:0, do konca zápasu zostávali len tri minúty.

S iba 12 bodmi z úvodných 20 zápasov kampane a víťazstvom bolo rozhodnutie udržať United hlboko v bahne Tropezone. Z víťazných pozícií v tejto sezóne stratili výrazných 21 bodov.

Howe povedal: „Bolo to pre nás obzvlášť škodlivé, pretože to bola príležitosť poraziť priameho súpera. O niekoľko minút sme viedli 1:0 a bolo to ešte pravdepodobnejšie.

„Vieme, že sme sa v určitom bode poškodili, ale vždy máte šancu sa z toho dostať,“ povedal. „Hry nie sú malé – každým zápasom sa zväčšujú.“

Zaujímavé je, že Howe priznal, že v prvkoch hry Macbetha proti Hornets videl pozitívne aspekty.

„Náš výkon splnil náš cieľ,“ povedal.

„Keď sme skórovali, hrali sme opačným smerom. Vypadli sme z tlaku. Išli sme hlboko na ihrisko a vyzvali sme k tlaku.

„Watford si vytvoril príležitosti z našich osobných chýb.“ Mal som pocit, že sme ich priviedli do hry a cieľom je to označiť. Urobili sme dve chyby, keď to bolo dôležité. Nakoniec sme sa dohodli a vďaka tomu sme prehrali súťaž.

V desiatich zápasoch ako manažér vyhral Howeov tím iba jeden. Toto samostatné víťazstvo prišlo v súboji 4. decembra proti Burnley.

Celkovo za Howea a priekopníka Steva Brucea prešlo sedem mesiacov, dve kampane a iba jedno víťazstvo v Premier League.

Verí hlavný tréner, že mal zasiahnuť viac? Howe na túto otázku odpovedal: „Samozrejme, pokiaľ ide o odsek o úspechu, som z toho sklamaný.

READ  Slovenská hokejová reprezentácia si udržala titul na Coffland Christmas Cup

„Pri spätnom pohľade na zápasy, ktoré sme remizovali, Norwich, sme si mysleli, že sme mali vyhrať. Myslím si, že sme dnešný zápas a ostatné zápasy remizovali, myslíte si v rôznych momentoch. Naším cieľom je jeden cieľ namiesto toho, aby sme hľadali druhý. vždy dosť.