dnes 07:34
|

Slovenský hokejista Tomáš Tatar sa zúčastnil dvoch gólov na hladkom víťazstve Montreal Canadiens nad Philadelphia Flyers 5: 0 v piatom druhom zápase 1. kola play-off NHL. Kanadský klub vyrovnal sériu zápasov na 1: 1.

Duel Philadelphia – Montreal, ktorý by si mohol sledovať ONLINE na SPORT.sk >>

Slovenský útočník strávil na ľade 14:45 minút a zaznamenal tiež štyri trestné minúty, tri strely na bránu a jeden „zásah“.

Hráči najúspešnejšieho tímu v histórii NHL mali súboj od začiatku pod kontrolou. Tatar otvoril bodovanie v 62. sekunde, keď korčuľoval pred bránou a pokus Brendana Gallaghera prišiel do siete. Jesperi Kotkaniemi upravil v 13. minúte priamy kop z 30 metrov.

Slováci opäť zasiahli druhé obdobie na začiatku. V 22. minúte skóroval na 3 – 0. V 22. minúte sa dostal domáci tím do vedenia 0 – 3, keď si hosťujúca obrana nedala pozor, ale svoj cieľ zakončil, a tak si pomodral a nechal za sebou obrancov. Hladké víťazstvo pre Montreal bolo zdôraznené gólom v 38. min. Joel Armia a 51. min. Jeho druhým úderom v zápase Kotkaniemi.

Hokejisti Colorado Avalanche zvíťazili nad Arizonským kojotom v pomere 3: 2 v druhom štvrťfinále play-off NHL Western Conference. V sérii vedú k zápasom 2: 0.

Tím Colorada sa ujal vedenia v 4. minúte, keď obrancovia Arizony nepozorovali Nathana MacKinnona a neváhal pred Darcy Kuemperom. Clayton Keller sa však nedokázal spojiť s tímom, ako to dúfali jeho spoluhráči a lopta skončila.

Po 24 minútach mohol Calea Makara Tyson Jost vyrovnať, keď sa predral pravou stranou obrany. Odpoveď bola tentoraz ešte rýchlejšia.

Individuálnu zručnosť ukázal rakúsky útočník štvrtej formácie Michael Grabner a vyrovnal sa. O rozhodný zásah sa postaral švédsky útočník tretej línie Colorada André Burakovského. 58. minúta po chybe domácej obrany priniesla gól z pravej strany na 0 – 1, autorom ktorého bol Mariusz.

Ciele Tomáša Tatara:

Play-off NHL – zápasy 2:

Philadelphia Flyers – Montreal Canadiens 0: 5 (0: 2, 0: 2, 0: 1)

Ciele: 2. Tatar (Gallagher, Suzuki), 13. Kotkaniemi (Drouin, Domi), 22. Tatar (Mete, Domi), 38. armáda (Evans, Belzile), 51. Kotkaniemi (Domi, Mete)

brankári: Hart – Cena. Strely na bránu: 30 – 32.

/ séria 1: 1/

/Tomáš Tatar (Montreal) strelil 2 góly, strávil 14:45 min na ľade, 3 strely na bránu, 1 plus bod, 4 trestné minúty, 1 zásah /

Washington – New York Islanders 2: 5

/ stav série: 0: 2/

Colorado – Arizona 3: 2 (1: 1, 1: 1, 1: 0)

Ciele: 4. MacKinnon (Landeskog), 24. Jost (Makar, Compher), 58. Burakovsky (Kadri, Calvert) – 17. Keller, 26. Grabner (Richardson, Oesterle)

brankári: Grubauer – Kuemper. Strely na bránu: 28 – 32.