Technológie

Apple a Google vykopali Fortnite z ich obchodov

Anotovaný prehľad technologických správ.

Vypočujte si podcast Kliknite na

Témy podcastov:

 • Epic (Fortnite) vs. Apple a Google
 • Microsoft Surface Duo (skladací telefón)
 • Život so smartfónom s Androidom bez služieb Google (Huawei)
 • Technológia, vzdelávanie a rodičia v čase pandémie

Oznámenie podcastu: Odpoveď na Google Pixel 4a v obchode Google Store,

Epic (Fortnite) vs. Apple a Google

Pravdepodobne najkontroverznejšou a „najhlasitejšou“ správou (v tom zmysle, že o nej hovoril takmer celý internet) bol tento týždeň spor medzi tvorcom hry Fortnite, Epic, Apple a Google.

Spoločnosť Epic vo štvrtok 13. augusta tajne aktualizovala svoje aplikácie Fortnite v obchodoch App Store a Google Play, čo je samo osebe porušenie, pridali však aj priame platby, ktoré obe platformy priamo zakazujú.

Vo Fortnite si hráči mohli kupovať V-bucks, žetóny platieb za hry, prostredníctvom priamej platby s 20% zľavou oproti platbe cez platformy Apple alebo Google.

Apple reagoval prvý, zrušil Fortnite v priebehu niekoľkých hodín a odvtedy iPhones ani nemôžu byť nainštalované iPady. Tí, ktorí si hru stiahli, budú pracovať pre nich, ale nebudú aktualizovaní.

Fortnite reagoval na protimonopolný súdny proces proti spoločnosti Apple a vydal video, ktoré paralyzuje slávnu reklamu spoločnosti Apple z roku 1984.

Toto je video:

Tu je originálna reklama Apple 1984 s názvom 1984:

Google odpovedal o niekoľko hodín. Na telefónoch s Androidom je však možné obísť oficiálny obchod Google Play a nainštalovať aplikácie priamo. Používateľ musí iba súhlasiť s niekoľkými upozorneniami. Spoločnosť Epic podala na spoločnosť Google žalobu.

READ  Politika monitorovania aplikácií spoločnosti Apple údajne stojí stránky sociálnych médií takmer 10 miliárd dolárov

Napríklad spoločnosť Epic získala pochvalu od spoločnosti Spotify, ktorá od minulého roka bojuje proti 30% poplatku spoločnosti Apple.

Ďalší vývoj sa zameriava na súdy. Je nepravdepodobné, že sa spoločnosť Apple alebo Google odchýlia od svojich pravidiel. Epic je v pozícii, v ktorej má Fortnite stovky miliónov aktívnych používateľov, ktorých požaduje, aby ich výrobcovia podporovali. mobilné telefóny,

Epic bol na celú situáciu pripravený vopred a podľa svojho šéfa Tima Sweeneya je pripravený posudzovať roky.

(The Verge)

Skladací telefón Microsoft Surface Duo

Microsoft oficiálne predstavil nový skladací telefón Surface Duo a vydal predobjednávky. Duo sa bude predávať 10. septembra za 1399,99 dolárov za 128 GB verziu.

Doteraz sme o zariadení vedeli málo a nevedeli sme základné parametre, ktoré spoločnosť Microsoft špecifikovala v čase uvedenia na trh:

 • Procesor Snapdragon 855
 • 6 GB RAM, úložný priestor 128, resp. 256 GB
 • Nabíjačka USB-C
 • hrúbka uzavretého zariadenia je 9,9 mm (4,8 otvorené)
 • Duálny displej AMOLED má 8,1 ”, 2700 x 1800 (3: 2)
 • jedna polovica je 5,6 ”, 1800 x 1350 (4: 3)
 • batéria 3577 mAh
 • fotoaparát 11MP, f / 2,0

Duo ešte nemalo v rukách žiadnych recenzentov, len sa špekulovalo, či by baterka mala dostatok výdrže pre dva displeje. Microsoft tvrdí, že by mal byť schopný zvládnuť 15 hodín prehrávania videa alebo 25 hodín telefónnych hovorov.

Zatiaľ nevieme, musíme čakať na september, keď sa Duo dostane do rúk prvých používateľov.

(Microsoft)

Život so systémom Android bez služieb Google (Huawei)

Keď minulý rok americký prezident spoločnosti Google zakázal obchodovať so spoločnosťou Huawei, čínsky výrobca musel predstaviť vlastný obchod s aplikáciami.

Znamenalo to tiež, že nové zariadenia by nemali Gmail, Google Pay alebo Kalendár Google. Huawei musel prísť s alternatívami.

READ  Maďarsko vyrába Sputnik V po zlúčení s Russia-Politico

V priebehu roka sa mu podarilo vybudovať obchod s aplikáciami, ktoré môžu slúžiť každodennej rutine. A pre užívateľa, ktorý nie je závislý od aplikácií Google, je život s telefónom Huawei bez aplikácií Google iný, ale nie nemožný.

Nariadenie Trump však malo jasný vplyv na celosvetový predaj spoločnosti. Aj keď sa spoločnosť Huawei stala spoločnosťou, ktorá predala najviac telefónov v druhom štvrťroku tohto roka a predbehla spoločnosť Samsung, bolo to len kvôli zvýšeniu predaja v Číne, Predaj zariadení Huawei na celom svete av Európe klesol,

(FWIW od Davida Tvrdona)

[Kliknite a prihláste sa na odber newslettra FWIW by David Tvrdon]

správičky

Apple pripravuje na jeseň svoju vlastnú verziu Amazon Prime, Už dlho sa hovorí, že spoločnosť Apple bude potrebovať jednotné predplatné, ktoré bude zahŕňať všetky alebo väčšinu služieb, ako sú Hudba, TV +, Správy +, Arcade a ďalšie. Predplatné sa predstaví s novými telefónmi iPhone a malo by sa nazývať Apple One. Bude mať aj niekoľko úrovní v závislosti od toho, koľko služieb bude v balíku. (Bloomberg)

Instagram Reels je zlá kópia TikToku, Začína sa preto preskúmanie novej funkcie v New York Times. Obaja reportéri porovnali tieto dve služby a dospeli k záveru, že zatiaľ čo Instagram dobre skopíroval niektoré funkcie, sila TikToku spočíva v používaní umelej inteligencie, ktorá pomáha používateľom vytvárať lepšie a kreatívnejšie videá. Zároveň píšu, že Instagram sa stáva komplikovanou aplikáciou, ktorá chce robiť všetko. (NY Times)

Ak by používatelia mali jednoduchý výber, spoločnosť Google by pri vyhľadávaní stratila 20% svojho podielu na trhu, DuckDuckGo prišiel s prieskumom, aby zistil, či dostali možnosť zvoliť si vyhľadávací nástroj pri nastavovaní svojho prehliadača, koľko používateľov by si vybralo Google. Je zaujímavé, že otestovali viac verzií a v niektorých sa Google v zozname skryl, ale napriek tomu si ho vybrali. Asi štvrtina používateľov (24% v USA, 24% v Spojenom kráľovstve, 17% v Austrálii) by si však zvolila iný vyhľadávací nástroj. Aktuálny podiel spoločnosti Google na mobilnom vyhľadávaní: 95% v USA, 98% v Spojenom kráľovstve a 98% v Austrálii. (Blog DuckDuckGo)

READ  Povesti: PS Plus Essential PS5, PS4 hry na júl 2022 unikli vopred

Scribd kupuje SlideShare od LinkedIn, Spoločnosť SlideShare kúpila spoločnosť LinkedIn prvýkrát v roku 2012 a potom spoločnosť Microsoft od spoločnosti Microsoft v roku 2016. V roku 2013 spoločnosť Scribd predstavila predplatné v štýle Netflix, keď platiaci zákazník má prístup k uzavretému obsahu. Minulý rok oznámila viac ako milión predplatiteľov. Akvizíciou SlideShar získa Scribd mesačne cennú knižnicu s obsahom viac ako 40 miliónov prezentácií a 100 miliónov aktívnych používateľov. Zmena nastane od 24. septembra (TechCrunch)

A tu to je, vysokoškolský študent založil blog napísaný umelou inteligenciou GPT-3 a prečítal ho desaťtisíce, Liam Porr z Kalifornskej univerzity chcel Berkeley dokázať, že blogy napísané umelou inteligenciou so správnym prístupom môžu ľudí klamať. Vytvoril niekoľko z nich a zverejnil ich na obľúbených fórach, niektoré z nich chytili a začali čítať a zdieľať. Zároveň niekoľko ľudí v diskusii uviedlo, že považovali blogy za podozrivé, ale ostatní diskutujúci sa im smiali. Porr tvrdí, že jeho experiment ukazuje, ako by niekto mohol zneužiť GPT-3 na generovanie kliknutí. (Preskúmanie technológie MIT)

Všetky podcasty MSP denne

Denne si môžete stiahnuť všetky podcasty MSP počúvajte na jednom mieste na podcasty.sme.sk,

Ak máte záujem o reklamné spoty v podcastoch alebo inej spolupráci, napíšte nám na podcasty.inzercia @ sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close