Technológie

Ako rýchlo spáliť brušný tuk: Rachel Attard odhaľuje chybu pri cvičení, ktorú robí každý

Robiť vysoko intenzívne kardio pri 100 percentách maximálnej tepovej frekvencie nie je tajomstvom rozpúšťania tuku, hovorí jeden z najlepších austrálskych osobných trénerov.

Rachel Attart z programu Lean Legs Program so sídlom v Gold Coast je hrdá na to, že pomáha klientom zbaviť sa prebytočného telesného tuku a hmotnosti tým najefektívnejším spôsobom; Na to ich učí „zónu spaľovania tukov“.

„Keď cvičíte, väčšina ľudí si myslí, že musíte dať cvičeniu všetku energiu, ktorú máte, a pracovať tak tvrdo, ako len dokážete,“ hovorí odborníčka na športovú výživu Rachel. povedal.

„Teória zóny spaľovania tukov však hovorí, že by ste svoje telo nemali tlačiť na 100. Namiesto toho spálite viac tuku, keď budete pracovať na 60 až 70 percentách maximálnej tepovej frekvencie.“

Robiť vysoko intenzívne kardio pri 100 percentách tepovej frekvencie nie je tajomstvom rozpúšťania tuku, hovorí jeden z najlepších austrálskych osobných trénerov.

Rachel Attart z programu Lean Legs Program so sídlom v Gold Coast je hrdá na to, že pomáha klientom zbaviť sa prebytočného telesného tuku a hmotnosti tým najefektívnejším spôsobom;  Na to ich učí „zónu spaľovania tukov“.

Rachel Attart z programu Lean Legs Program so sídlom v Gold Coast je hrdá na to, že pomáha klientom zbaviť sa prebytočného telesného tuku a hmotnosti tým najefektívnejším spôsobom; Na to ich učí „zónu spaľovania tukov“.

Čo sú zóny spaľovania tukov?

1. Veľmi mierny (50 – 60 %) Cvičenie: Pomalá chôdza, chôdza po dome

2. Svetlé (60 – 70 %) Cvičenie: Silová chôdza

3. Mierne (70 – 80 %) Cvičenie: Jogging, bicyklovanie, plávanie

4. Intenzita (80 – 90 %) Cvičenie: HIIT

5. Veľmi vážne (90 – 100 %) Cvičenie: Šprint

Zdroj: Rachel Attard

Rachel vysvetľuje, že k spaľovaniu tukov dochádza, keď sa sacharidy a tuk premieňajú na energiu nazývanú adenozíntrifosfát (ATP).

Telo potrebuje kyslík na premenu tuku na ATP a keď cvičíte s nízkou až strednou intenzitou, ľahšie sa vám dýcha, takže telo dostane viac kyslíka, ako keby ste cvičili s vysokou intenzitou.

READ  Summit 1G vytvoril nový svetový rekord Max Payne 3 Speedron

„Najúčinnejšia vec, ktorú môže vaše telo urobiť počas nízkeho až stredného cvičenia, je premeniť uložený tuk na energiu,“ povedal.

„Najúčinnejšia vec, ktorú môže vaše telo urobiť počas nízkeho až stredného cvičenia, je premeniť uložený tuk na energiu,“ povedal.

anketa

Aký je váš štýl cvičenia?

  • HIIT tréning 50 hlasov
  • Stredná intenzita (bicyklovanie) 42 hlasov
  • Nízka intenzita (chôdza) 154 hlasov
  • Aké cvičenie? 51 hlasov

‚Takže podľa teórie spaľovania tukov musíte robiť dlhšie tréningy s nízkou intenzitou, aby ste spotrebovali tukové zásoby a spálili dostatok kalórií, aby ste schudli.‘

Rachel povedala, že počas cvičenia s vysokou intenzitou je pravdepodobnejšie, že spálite sacharidy (glykogén) ako tuk, pretože nemáte dostatok energie na spaľovanie tukov.

„Keď cvičíte s vysokou intenzitou, vaše telo spaľuje cez vaše zásoby glykogénu a nakoniec sa môžete vrátiť späť na spaľovanie tukov v závislosti od dĺžky tréningu a množstva uhľohydrátov uložených vo vašom tele,“ dodal.

Ale ak jete pred vysoko intenzívnym tréningom (najmä ak je vaša strava bohatá na sacharidy), vaše telo spáli viac sacharidov ako tuku.

„Takže podľa teórie spaľovania tukov musíte robiť dlhé tréningy s nízkou intenzitou, aby ste spotrebovali tukové zásoby a spálili dostatok kalórií, aby ste schudli,“ povedal.

To vysvetľuje, prečo je chôdza Rachelino najlepšie odporúčanie na cvičenie – a to, čo hovorí, je kľúčom k štíhlym, tónovaným nohám.

„Chôdza je najlepším cvičením pre chudé nohy. To vám pomôže odstrániť prebytočný tuk z vašich nôh a budú vyzerať plochejšie,“ povedala predtým.

„Čím dlhšie cvičíte, tým viac tuku vaše telo spaľuje. Takže dlhé silové prechádzky pomôžu vášmu telu spáliť viac tuku a získať štíhlejšie nohy,“ povedal.

READ  Sony pozýva na taktický pokles ponuky Helldiverse 2 PS5, PC hrateľnosť a je to úžasné

Rachel povedala, že vyskúšala „každý tréning pod slnkom“, ale nič nefungovalo tak dobre ako „chôdza pre celkovo štíhlejšie stehná a nohy“.

Čo hovorí váš typ postavy o tom, ako by ste mali trénovať?

Ektomorf

Ektomorfy sú zvyčajne prirodzene štíhle (ako modelky Victoria’s Secret) a majú problém s budovaním svalov.

Ak ste ektomorfný typ postavy, pravdepodobne už máte prirodzene tenké nohy. Takže vaším cieľom je budovať a udržiavať svalovú hmotu (alebo možno stratiť tvrdohlavo nízky telesný tuk).

Týmto spôsobom vaše nohy získajú tón a definíciu a vyhnete sa vzhľadu chudého tuku.

mezomorf

Mezomorfy sú veľmi atletické a rýchlo reagujú na cvičenie, čo znamená, že ľahko budujú svaly.

Dokážu veľmi rýchlo schudnúť, ale aj rýchlo pribrať. Vo všeobecnosti majú priemernú veľkosť.

Ak ste mezomorf, preháňanie cvikov, ako sú drepy a výpady, môže ľahko viesť k objemným nohám. Takže vaším cieľom je znížiť percento telesného tuku a vyhnúť sa cvičeniam, ktoré preťažujú vaše nohy.

Endomorf

Endomorfy majú prirodzene silnú stavbu a veľký rám. Dokážu veľmi rýchlo budovať svalovú hmotu a je pre nich trochu ťažké schudnúť. Nie je to však nemožné!

Ak ste endomorfný telesný typ, vaším cieľom je zamerať sa na zníženie celkového telesného tuku a úplne sa vyhnúť akýmkoľvek cvičeniam, ktoré vám spôsobujú objem.

Racheline cvičenia pomohli tisíckam žien rýchlo vymodelovať svoje vysnívané telo

Racheline cvičenia pomohli tisíckam žien rýchlo vymodelovať svoje vysnívané telo

„V rokoch, keď som pracovala ako PT so ženami s rovnakým cieľom (konkrétne získať štíhlejšie nohy), to bola vždy najlepšia metóda,“ dodala.

Rachel dodala, že ranná chôdza môže viesť k dobrým výsledkom.

„Ak cvičíte kardio ráno pred jedlom, vaše telo bude mať menej glykogénu, takže vaše telo bude spaľovať viac tuku a svalov,“ povedala Rachel.

READ  Prečo je India umiestnená na konci tohto globálneho indexu startupov

„Menej tuku a menej svalovej hmoty sa rovná štíhlejším nohám, ale aby to fungovalo, musíte jesť menej sacharidov (nekonzumujte sacharidy na večeru večer predtým, takže vaše hladiny glykogénu sú už nízke) a musíte robiť kardio. Dlhé trvanie (viac ako 60-90 minút)“

Pointa je, že existujú tri kľúčové kroky k strate svalovej hmoty a vyrysovaniu štíhlych a vyrysovaných nôh: naučenie sa typu postavy, správny typ kardia (chôdza) a jedenie s miernym kalorickým deficitom s nízkym obsahom sacharidov.

Kliknutím sem sa dozviete viac o zóne spaľovania tukov Tu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close