Technológie

Technológia iPhone 12 s technológiou 5G prinesie aj niekoľko kompromisov. Tu bude spoločnosť hľadať úspory!

V priebehu tohto roka budeme mať niekoľko ďalších veľkých udalostí v podobe predstavenia nových modelov smartfónov. Jednou z väčších prehliadok bude predstavenie modelovej rady smartfónov iPhone 12, portál macrumors.com priniesol celkom zaujímavé informácie, odkazujúce na renomovaného analytika Ming-Chi Kuo, o ktorom hovoria o obmedzení vybraných funkcií a funkcie zariadenia na úkor technológie 5G.

Technológia 5G prinesie aj niekoľko kompromisov

Technológia 5G je nepochybne jednou z najnovších technológií, ktorá bude v tomto roku v mobilných zariadeniach stále k dispozícii, aj keď v mnohých regiónoch stále nie je dostupná. Ani tohtoročné modely iPhone 12 by nemali byť výnimkou, aj keď nie všetky z nich by mali byť vybavené touto technológiou.

Kuo hovorí o implementácii technológie 5G mmWave zvýši náklady spoločnosti Apple približne 125 až 135. $. Výsledkom bude, že spoločnosť Apple sa bude snažiť ušetriť na iných komponentoch zariadenia, aby si udržala konkurencieschopnú cenu, a to aj napriek tomu, že vytvára tlak na jednotlivých dodávateľov komponentov.

Kuo verí, že jedna z komponentov na ktorom Apple ušetrí, je batéria zariadenia, Spoločnosť by mala používať batériu, ktorá je jednoduchšia z hľadiska konštrukcie a dizajnu. Apple údajne prechádza na jednoduchší a menší dizajn s menším počtom vrstiev. Konkrétne, Kuo hovorí, že PCB s pevným ohybom sa v súčasnosti používajú pre radič batérie. V prípade telefónu iPhone 12 spoločnosť Apple očakáva použitie flexibilných dosiek plošných spojov so zníženou povrchovou plochou spolu s menším počtom vrstiev. To by malo spoločnosti pomôcť znížiť náklady o 40 – 50% pre daný komponent (poznámka editora: PCB (modul alebo doska plošných spojov) je „srdcom“ lítiovej batérie. Chráni lítiovú batériu pred prebíjaním, prebíjaním a prebíjaním.

READ  Vyskúšali sme nový motokárový zážitok v Manchestri, ktorý bol ako v hre Mario Kart

Zároveň sa objavili informácie, že nové modely iPhone by mali mať kapacitu batérie v rozmedzí 2227 mAh až 3687 mAh (v závislosti od modelu). Portál poukázal na tieto informácie pred niekoľkými dňami gizmochina.comktorý sa týka bezpečnostných testov Kórejského laboratória priemyselných technológií (KTL). Informácie, ktoré Kuo prišiel, sú teda v súlade s certifikáciou, ktorá prichádza na povrch pred niekoľkými dňami.

Apple stále má hľadať úspory tiež v príslušenstve prístroja. Podľa súčasných správ by spoločnosť nemala dodávať zariadenia EarPods smartphone a sieťový adaptér, ktorý sa bude predávať samostatne. V balení zariadenia musíme nájsť iba sieťový kábel, niekoľko pokynov a samozrejme smartphone. Mimochodom, zvažuje sa aj podobný krok Samsung,

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close