Tenis: Nottingham pokračuje v produkcii Wimbledonu víťazstvom v prvom kole nad Austrálčanom Alexejom Babirom

Austrálčan Alexej Babrin zintenzívnil prípravy na Wimbledon, aby získal prvé víťazstvo v poli v tomto roku.

Babrin minulý týždeň na začiatku sezóny na tráve na Sorbitone prehral s finalistom Denisom Gutlom, no Nottingham strelil deväť es v úvodných 65 minútach a zdolal Slováka Lucasa Laca 6:4 6:2.

Svetová stovka sa po dlhom prepade, ktorý začal tento rok, snaží obnoviť svoje hodnotenie a urobila k tomu pozitívne kroky, keď vyhrala titul Challenger v Bordeaux pred French Open.

Minulotýždňový šampión zo Sorbitanu Jordan Thompson, nasadený č. 3 a štvrtý nasadený John Millman začnú kvalifikačné kolo s piatym nasadeným Babrinom v žrebovaní mužov v Nottinghame.

Madison Inglis a Astra Sharma sa nedokázali kvalifikovať na žreb žien v noci v Nottinghame, kde je štvrťfinalistka Wimbledonu 2021 Ajla Domlajanovičová na 5. mieste.

Ikona fotoaparátuOlivia Kadeki zabojovala tým, že sa kvalifikovala na svoje miesto v hlavnom ťahu turnaja Rosemall Cross Court Championship. Tenis Austrália dlh: Za predpokladu

Ale Austrálčanky Storm Sanders a Olivia Kotecki postúpili do hlavného kola Rosemallon Cross Court Championship v holandskom Hertogenboschi.

Šestnásťročná vychádzajúca hviezda Tayla Preston už bola v šokovej kvalifikácii o deň skôr, zatiaľ čo Sanders porazil Belgičanku Yaninu Wickmeyerovú 6-1 7-5, zatiaľ čo Cotechi 6-3 6-7 (5-7) 7. Linda Fruhvirtová spadla . -5.

Daria Chaville vo forme je tiež v žrebovaní Hertogenbosch, keď pokračuje vo svojej snahe vrátiť sa do prvej stovky.

Saunders sa stretne s belgickou hviezdou a ôsmou nasadenou Elise Mertensovou v odvete súboja o pohár Billyho Jeana Kinga v novembri minulého roka, keď sa stretnú Aussies.

Na 4. mieste je Alex de Minar, ktorý v mužskej baráži s Jamesom Duckworthom zbalil vrece v prvom kole.

Nick Kyrgios a Chris O’Connell hrajú na turnaji ATP 250 Full-Court Tournament v Stuttgarte.