Djokovič porazí Lestiana na Adelaide International na začiatku roku 2023

Svetová jednotka vo dvojhre Novak Djokovič pokračoval vo svojej forme víťazstvom 6:3, 6:2 nad Francúzom Constantom Lestienom v prvom kole Adelaide International v utorok v Austrálii.

Pre Djokoviča to bolo 30. víťazstvo vo dvojhre na austrálskej pôde a bude pokračovať do roku 2018.

Utorňajšie víťazstvo bolo pre Djokoviča prvým singlovým víťazstvom v sezóne a poslalo ho do semifinále v Adelaide, kde siedmy nasadený Daniil Medvedev zdolal Taliana Lorenza Sonega 7:6 (6), 2:1. Pre zranenie pravej ruky bol nútený odísť do dôchodku.

Djokovičov zápas bol spočiatku tesný, no prevzal kontrolu po tom, čo brejkol Lestiana 4:2 v prvom sete. Vyhral prvé štyri hry druhého setu a získal svoj prvý mečbal v zápase.

Djokovič, ktorý naposledy prehral v Austrálii vo 4. kole Australian Open 2018, sa o postup do štvrťfinále stretne s Austrálčanom Jordanom Thompsonom alebo Francúzom Quentinom Hollisom.

Srdečne ho privítali späť v Adelaide, kde vo veku 19 rokov vyhral turnaj.

Djokovič hrá v Austrálii prvýkrát od roku 2021. Turnaj vyhral 9-krát. Minulý rok ho deportovali, pretože jeho nezaočkovaný stav porušoval očkovanie pre cestujúcich v Austrálii.

Denis Shapovalov, ktorý koncom novembra pomohol Kanade k prvému titulu v Davisovom pohári, porazil v Austrálii austrálsku kvalifikantku Ringi Hijikataovú 2:6, 6:4, 6:3.

Koncom októbra Shapovalov nedosiahol svoj prvý tohtoročný singlový titul, keď vo finále Vienna Open prehral s Daniilom Medvedevom 6–4, 3–6, 2–6.

Shapovalov dosiahol svoje druhé miesto na druhom mieste za menej ako mesiac, keď na Korea Open 2. októbra podľahol Yoshihitovi Nishiokovi.

Pozri | Shapovalov začal pomaly na úvod v Adelaide:

Shapovalov postúpil v Adelaide

Siedmy nasadený Denis Shapovalov z Richmond Hill porazil austrálsku kvalifikantku Ringi Hijikatovú 2:6, 6:4, 6:3 a postúpil do 2. kola Adelaide International 1 v Austrálii.

READ  [PHOTOS] Ako trávia leto najlepší športovci FIS

Medvedev berie Zoneko bokom

Predtým si Medvedev ušetril deväť setbalov, kým získal prvý set v tajbrejku proti 45. Sonenkovej.

„Nevedel som, že je deväť.“ [set points]“To je naozaj šialené,“ povedal Medvedev. Snáď prvýkrát v živote som zachránil deväť setbolov.

„Aký zápas na začiatok roka,“ dodal.

Soneko hrala s Medvedevovou prvýkrát a zdalo sa, že väčšinu prvého setu má navrch. Za stavu 5:4 pri podaní Medvedeva mal šesť setbalov, ale všetkých šesť zachránil, pretože Medvedev sa spoliehal na svoje veľké podanie.

O dva zápasy neskôr mala Soneko s Medvedevom za stavu 0:40 ďalšie tri setbaly, ale Medvedev sa spamätal a po 80 minútach napokon získal set.

„0-40 bol ťažký moment, aby som bol úprimný,“ povedal. „Nepočítal som to, ale viem, že som ušetril veľa setbolov.

Medvedev sa vo štvrťfinále stretne so Srbom Miomirom Kegmanovičom.

Goff prerušil 5-zápasovú sériu prehier

Na ASP Classic sa najlepšia nasadená Coco Goffová zo Spojených štátov musela prebojovať cez dva zdĺhavé dažde, kým porazila Nemku Tatjanu Mariu 6-4, 6-1 v Aucklande na Novom Zélande.

Siedmy nasadený Goff viedol v prvom sete 4:0 a Maria podávala za stavu 4:3, keď sa roztrhol mrak a hráčky vyhnali z kurtu. Hra sa nakrátko obnovila a Goff zlepšil svoje vedenie na 5-4, keď nastala druhá dažďová prestávka.

Goff vyhral šesť hier v rade a v druhom sete sa dostal do vedenia 5:0, kým si Maria opäť podržala podanie. Gough pokojne dohral zápas pre svoje prvé víťazstvo v tomto roku a prerušil sériu piatich prehier.

Na inom mieste bývalá šampiónka US Open Emma Raduganuová porazila vietor a dážď a porazila Lindu Fruhvirdovú 4:6, 6:4, 6:2 vo svojom prvom dvojhre v roku 2023 v zápase, ktorý trval takmer štyri hodiny.

READ  Záblesk nádeje uprostred neúspechu

Zápas dvakrát prerušil dážď a druhé zdržanie rozhodujúceho setu vyhnalo hráčov z ihriska na takmer hodinu.

Raducanuová sa vrátila na podanie na zápas za stavu 5:0, čím okamžite prelomila 17-ročnú Fruhvirtovú 2:0.

Rodák z Toronta Raducanu hral svoj prvý turnajový zápas po 2,5 mesiacoch a proti mladému Čechovi musel tvrdo bojovať.

Radučanovej súperkou v druhom kole bola slovenská kvalifikantka Viktoria Kuzmová, ktorá zdolala štvrtú nasadenú Bernardu Perovú 6:4, 6:4.

Berettini zdolal Taliansko vo finále United Cup v Brisbane City

Matteo Berrettini porazil svetovú trojku Kaspera Rudda 6:4, 6:4 a poslal Taliansko cez Nórsko a dostal sa do finále Brisbane City.

Výhra Berettiniho zabezpečila vedenie 3:0 proti Taliansku a Nórsku a zabezpečilo si umiestnenie v E-skupine v súťaži zmiešaných tímov a v stredu sa stretne s Poľskom alebo Švajčiarskom.

Rudd porazil Berettiniho dvakrát v roku 2022, keď vyhral v piatich setoch po sebe proti Talianovi vo finále v Gstaade a vo štvrťfinále US Open. Berettini v utorok otočil karty v Pat Rafter Arene, vyšiel silný a vyhral preteky za 1 hodinu a 26 minút.

„Cieľom je mať prirodzený dlhý beh,“ povedal Berettini. „Je skvelé hrať so spoluhráčmi. Poznáme sa od malička. Je to šialené, teraz reprezentujeme Taliansko. Je to pre nás česť.“

Rudd pokračoval v dobrých výkonoch na tvrdých kurtoch aj v roku 2022, keď sa dostal do finále ATP 1000 a majstrovský zápas na ATP Finals. Ale Berettini bol v utorok v horúcich podmienkach v Brisbane agresívnejším hráčom.

Berettini čelil dvom brejkbalom za stavu 2:3 v prvom sete a mohol prevziať kontrolu nad zápasom, keby Rutt premenil. Nór sa však nedokázal vrátiť na kurt ani v jednom bode, pretože Berettini sa s výzvou vyrovnal dvoma skvelými podaními. Skončil s 10 esami a získal 88 percent bodov pri prvom podaní.

READ  Čo teraz s Isaacom Christie-Davisom v Barnsley?

„Gasper, je to super solídny hráč,“ povedal Berettini. „Za posledný rok sa výrazne zlepšil, takže viem, že musím slúžiť najlepšie, ako viem.

Zakari vedie Grécko do finále Perth City

V Perthe Maria Zakari porazila Belgičanku Elise Mertensovú 6:1, 7:5 a postúpila do finále gréckeho Perth City.

Grécko potrebovalo na postup z posledného žrebu A-skupiny len dva body a Sakariho výhrou v pondelok porazil krajan Stephanos Tsitsipas Davida Goffina.

„Bol to z mojej strany veľmi solídny zápas,“ povedal Zakari.

„Na začiatku som bol nervózny, pretože som vedel, že môj zápas je dôležitý, ale aj keď to v niektorých momentoch nebolo pekné, dokázal som odohrať dobrý zápas. Som veľmi rád, že sa mi podarilo dostať nás do skupiny.“ . Etapy.“

Pegula, Tiafoe vyhrali pre Post US

V Sydney vyhrali USA nad Nemeckom 5:0 vďaka gólom Jessicy Pegulovej nad Laurou Siegemundovou a Frances Tiafoe nad Oscarom Ottem.

Spojené štáty sa dostali na vrchol skupiny C, keď sa Pegula a Taylor Fritz spojili, aby porazili Juliu Lohoffovú a Fabiana Fallerta v zmiešanej štvorhre.