Djokovič porazí Lestiana na Adelaide International na začiatku roku 2023

Svetová jednotka vo dvojhre Novak Djokovič pokračoval vo svojej forme víťazstvom 6:3, 6:2 nad Francúzom Constantom Lestienom v prvom kole Adelaide International v utorok v Austrálii.

Pre Djokoviča to bolo 30. víťazstvo vo dvojhre na austrálskej pôde a bude pokračovať do roku 2018.

Utorňajšie víťazstvo bolo pre Djokoviča prvým singlovým víťazstvom v sezóne a poslalo ho do semifinále v Adelaide, kde siedmy nasadený Daniil Medvedev zdolal Taliana Lorenza Sonega 7:6 (6), 2:1. Pre zranenie pravej ruky bol nútený odísť do dôchodku.

Djokovičov zápas bol spočiatku tesný, no prevzal kontrolu po tom, čo brejkol Lestiana 4:2 v prvom sete. Vyhral prvé štyri hry druhého setu a získal svoj prvý mečbal v zápase.

Djokovič, ktorý naposledy prehral v Austrálii vo 4. kole Australian Open 2018, sa o postup do štvrťfinále stretne s Austrálčanom Jordanom Thompsonom alebo Francúzom Quentinom Hollisom.

Srdečne ho privítali späť v Adelaide, kde vo veku 19 rokov vyhral turnaj.

Djokovič hrá v Austrálii prvýkrát od roku 2021. Turnaj vyhral 9-krát. Minulý rok ho deportovali, pretože jeho nezaočkovaný stav porušoval očkovanie pre cestujúcich v Austrálii.

Denis Shapovalov, ktorý koncom novembra pomohol Kanade k prvému titulu v Davisovom pohári, porazil v Austrálii austrálsku kvalifikantku Ringi Hijikataovú 2:6, 6:4, 6:3.

Koncom októbra Shapovalov nedosiahol svoj prvý tohtoročný singlový titul, keď vo finále Vienna Open prehral s Daniilom Medvedevom 6–4, 3–6, 2–6.

Shapovalov dosiahol svoje druhé miesto na druhom mieste za menej ako mesiac, keď na Korea Open 2. októbra podľahol Yoshihitovi Nishiokovi.

Pozri | Shapovalov začal pomaly na úvod v Adelaide:

Shapovalov postúpil v Adelaide

Siedmy nasadený Denis Shapovalov z Richmond Hill porazil austrálsku kvalifikantku Ringi Hijikatovú 2:6, 6:4, 6:3 a postúpil do 2. kola Adelaide International 1 v Austrálii.

READ  'Genius' Carlos Algarz vítal Daniela Hantusová po víťazstve v Madrid Open QF

Medvedev berie Zoneko bokom

Predtým si Medvedev ušetril deväť setbalov, kým získal prvý set v tajbrejku proti 45. Sonenkovej.

„Nevedel som, že je deväť.“ [set points]“To je naozaj šialené,“ povedal Medvedev. Snáď prvýkrát v živote som zachránil deväť setbolov.

„Aký zápas na začiatok roka,“ dodal.

Soneko hrala s Medvedevovou prvýkrát a zdalo sa, že väčšinu prvého setu má navrch. Za stavu 5:4 pri podaní Medvedeva mal šesť setbalov, ale všetkých šesť zachránil, pretože Medvedev sa spoliehal na svoje veľké podanie.

O dva zápasy neskôr mala Soneko s Medvedevom za stavu 0:40 ďalšie tri setbaly, ale Medvedev sa spamätal a po 80 minútach napokon získal set.

„0-40 bol ťažký moment, aby som bol úprimný,“ povedal. „Nepočítal som to, ale viem, že som ušetril veľa setbolov.

Medvedev sa vo štvrťfinále stretne so Srbom Miomirom Kegmanovičom.

Goff prerušil 5-zápasovú sériu prehier

Na ASP Classic sa najlepšia nasadená Coco Goffová zo Spojených štátov musela prebojovať cez dva zdĺhavé dažde, kým porazila Nemku Tatjanu Mariu 6-4, 6-1 v Aucklande na Novom Zélande.

Siedmy nasadený Goff viedol v prvom sete 4:0 a Maria podávala za stavu 4:3, keď sa roztrhol mrak a hráčky vyhnali z kurtu. Hra sa nakrátko obnovila a Goff zlepšil svoje vedenie na 5-4, keď nastala druhá dažďová prestávka.

Goff vyhral šesť hier v rade a v druhom sete sa dostal do vedenia 5:0, kým si Maria opäť podržala podanie. Gough pokojne dohral zápas pre svoje prvé víťazstvo v tomto roku a prerušil sériu piatich prehier.

Na inom mieste bývalá šampiónka US Open Emma Raduganuová porazila vietor a dážď a porazila Lindu Fruhvirdovú 4:6, 6:4, 6:2 vo svojom prvom dvojhre v roku 2023 v zápase, ktorý trval takmer štyri hodiny.

READ  Austrálsky deň otvorených dverí 14: Hlava č. 9 pre Novaka Djokoviča, zneužitie a rešpekt Naomi Osaka

Zápas dvakrát prerušil dážď a druhé zdržanie rozhodujúceho setu vyhnalo hráčov z ihriska na takmer hodinu.

Raducanuová sa vrátila na podanie na zápas za stavu 5:0, čím okamžite prelomila 17-ročnú Fruhvirtovú 2:0.

Rodák z Toronta Raducanu hral svoj prvý turnajový zápas po 2,5 mesiacoch a proti mladému Čechovi musel tvrdo bojovať.

Radučanovej súperkou v druhom kole bola slovenská kvalifikantka Viktoria Kuzmová, ktorá zdolala štvrtú nasadenú Bernardu Perovú 6:4, 6:4.

Berettini zdolal Taliansko vo finále United Cup v Brisbane City

Matteo Berrettini porazil svetovú trojku Kaspera Rudda 6:4, 6:4 a poslal Taliansko cez Nórsko a dostal sa do finále Brisbane City.

Výhra Berettiniho zabezpečila vedenie 3:0 proti Taliansku a Nórsku a zabezpečilo si umiestnenie v E-skupine v súťaži zmiešaných tímov a v stredu sa stretne s Poľskom alebo Švajčiarskom.

Rudd porazil Berettiniho dvakrát v roku 2022, keď vyhral v piatich setoch po sebe proti Talianovi vo finále v Gstaade a vo štvrťfinále US Open. Berettini v utorok otočil karty v Pat Rafter Arene, vyšiel silný a vyhral preteky za 1 hodinu a 26 minút.

„Cieľom je mať prirodzený dlhý beh,“ povedal Berettini. „Je skvelé hrať so spoluhráčmi. Poznáme sa od malička. Je to šialené, teraz reprezentujeme Taliansko. Je to pre nás česť.“

Rudd pokračoval v dobrých výkonoch na tvrdých kurtoch aj v roku 2022, keď sa dostal do finále ATP 1000 a majstrovský zápas na ATP Finals. Ale Berettini bol v utorok v horúcich podmienkach v Brisbane agresívnejším hráčom.

Berettini čelil dvom brejkbalom za stavu 2:3 v prvom sete a mohol prevziať kontrolu nad zápasom, keby Rutt premenil. Nór sa však nedokázal vrátiť na kurt ani v jednom bode, pretože Berettini sa s výzvou vyrovnal dvoma skvelými podaními. Skončil s 10 esami a získal 88 percent bodov pri prvom podaní.

READ  Ashley Party úspešne obhajuje titul na turnaji Miami Open

„Gasper, je to super solídny hráč,“ povedal Berettini. „Za posledný rok sa výrazne zlepšil, takže viem, že musím slúžiť najlepšie, ako viem.

Zakari vedie Grécko do finále Perth City

V Perthe Maria Zakari porazila Belgičanku Elise Mertensovú 6:1, 7:5 a postúpila do finále gréckeho Perth City.

Grécko potrebovalo na postup z posledného žrebu A-skupiny len dva body a Sakariho výhrou v pondelok porazil krajan Stephanos Tsitsipas Davida Goffina.

„Bol to z mojej strany veľmi solídny zápas,“ povedal Zakari.

„Na začiatku som bol nervózny, pretože som vedel, že môj zápas je dôležitý, ale aj keď to v niektorých momentoch nebolo pekné, dokázal som odohrať dobrý zápas. Som veľmi rád, že sa mi podarilo dostať nás do skupiny.“ . Etapy.“

Pegula, Tiafoe vyhrali pre Post US

V Sydney vyhrali USA nad Nemeckom 5:0 vďaka gólom Jessicy Pegulovej nad Laurou Siegemundovou a Frances Tiafoe nad Oscarom Ottem.

Spojené štáty sa dostali na vrchol skupiny C, keď sa Pegula a Taylor Fritz spojili, aby porazili Juliu Lohoffovú a Fabiana Fallerta v zmiešanej štvorhre.