Svet

Dôvodom školenia profesionálnych poradcov je vyliečiť chorý svet – vodca ČKS

Prezident Vysokej školy poradenstva a psychológie (CCP), Rev. Profesor Samuel Ohenaba-Tornyo požiadal absolventov, aby tam išli vyliečiť bolestivý svet.

V prejave na 9. zhromaždení na tému „Uzdravenie prenasledovaných: Úloha profesionálnych poradcov“, ktoré sa konalo v Hatzo v piatok 26. apríla 2024, poznamenal, že svet je v zúfalej tiesni a jeho kľúčová zásluha. Koučingoví poradcovia majú poskytnúť uzdravenie a nasmerovanie ubližujúceho sveta.

Prezident vysokej školy povedal, že víziou vysokej školy je byť inštitúciou svetovej triedy, ktorá školí profesionálnych poradcov, ktorí si rozvinú vedomosti, zručnosti a schopnosti, aby sa stali profesionálnymi poradcami, ktorí dokážu liečiť nepokojný svet. Najmodernejšie inovatívne školenia v oblasti moderných vedeckých nástrojov a tradičného formátu prednášok, dištančné vzdelávanie, model virtuálneho kampusu a praktické prepojenie pod dohľadom.

Rozprávanie o historickej trajektórii školy začalo v roku 1998 ako Medzinárodný teologický seminár v Cantonments v Akkre, ktorý školil evanjelistov a kresťanských poradcov.

V roku 2004 škola začala svoju cestu k akreditácii Národnou akreditačnou radou (NAB) Ministerstva školstva (GES).

„Akreditácia je dlhý proces na splnenie prísnych požiadaviek na akademické zabezpečenie, kvalitu a vysoké štandardy kvality,“ povedal profesor Oheneba-Tornio, ktorý získal inštitucionálne uznanie v roku 2013 a bol požiadaný, aby požiadal o pridruženie.

„V roku 2014 sme sa spojili s Trinity Theological Seminary, Legon,“ zdôraznil.

Rev. Podľa Oheneba-Dornyo je škola akreditovaná a predložila Ghanskej rade pre terciárne vzdelávanie (GTEC) programy Postgraduate Diploma a Postgraduate Arts in Counselling. Vysoká škola čaká na certifikát, aby čoskoro mohla začať tieto programy.

„Boh nás priviedol až sem,“ povedal vedúci školy.

Aby sa škola posunula na vyššiu úroveň, každoročne sa prihlasuje na odber najkomplexnejšej elektronickej knižnice na svete, kde majú študenti prístup k viac ako 5 000 nahraným knihám, článkom a časopisom o poradenskej psychológii a ďalším súvisiacim kurzom.

READ  Taliansko sa poučilo z tvrdej lekcie CORONAVIRUSU: Tri dôvody, prečo odolávať novej vlne infekcie

Od roku 2014, podľa profesora Oheneba-Tornio, vysoká škola vyškolila viac ako 1000 poradcov na úrovni manažérskych certifikátov, laických a paraprofesionálnych úrovniach.

„Smotánkou našich študentov sú evanjelici, katolíci, letniční, charizmatici a moslimovia, služobníci evanjelia, lekári, manažéri ľudských zdrojov, inžinieri, vojaci, polícia, imigrácia, hasiči a colníci atď.“

Predseda CCP prezradil, že majú študentov zo všetkých častí Ghany, ktorí pochádzajú z iných krajín vrátane Nigérie, Sudánu, Somálska, Rwandy, Gambie, USA, Spojených arabských emirátov, Ugandy, Veľkej Británie a Kanady.

Špeciálnym hosťom podujatia bol Okataki Apabio Boki Danquah II, honorárny generálny konzul, generálny konzulát Jamajky, riadiaci partner, Minka-Premo, Osi-Ponsu, Bruce-Kathlein & Partners a súčasný predseda Národnej komunikačnej komisie.

Medzi ďalšími vzácnymi hosťami, Rev. Profesor Johnson Kwabena Asamoah-Kiadu, prezident teologického seminára Najsvätejšej Trojice, Legon; Dr. Sampson Atimo, predseda predstavenstva a členovia rady, College of Counselling and Psychology; Pani (Dr) Pani Mary Anane-Mensah, Aug. registrátor Vysokej školy poradenstva a psychológie (CCP); Pani. Anna Blanche, august. Registrátor Ghanskej psychologickej rady (GPC) a p. Podujatie zdobil Frank Owiredu-Yeboa z Ghanskej akadémie kresťanských poradcov (GACC).

Vylúčenie zodpovednosti: Názory, názory, komentáre, príspevky a vyhlásenia čitateľov a prispievateľov na túto stránku nemusia nevyhnutne predstavovať názory alebo politiku spoločnosti Multimedia Group Limited.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close