Veda

Obrovský prehistorický losos mal ostré zuby, ktoré smerovali von

Fosílie nájdené v Bráne sú objavom, ktorý podľa vedcov mení hru v chápaní pôvodu lososa.

Portland, Oregon. – Ak sa pozriete na obrázky lososov z prehistorickej éry, často ich uvidíte s vyčnievajúcimi zubami, ktoré smerujú nadol. Teraz však výskum ukazuje, že to nebola pravda.

„Predchádzajúci vedci špekulovali, že tieto veľké zuby vyzerajú ako zuby šabľozubej mačky, ale nové exempláre, ktoré sme našli, sú neporušené a zuby smerujú skôr von ako nadol ako zuby šabľozubej mačky. Prasa bradavičnaté,“ povedal University of Oregon Docent Edward Davis.

Obrovský losos dorástol do výšky asi osem a pol stopy a žil v Oregone pred piatimi miliónmi rokov. Výskumníci sa domnievajú, že ostré zuby na fosíliách boli asi dva palce dlhé a mierne zakrivené. Vedci tvrdia, že tieto boli dôležité pre reprodukciu.

„Teraz, keď vieme, že ukazovali nabok, si myslíme, že zuby boli pravdepodobne na boj o priestor na reprodukciu,“ povedal Davis.

Fosílie sa našli na súkromnom pozemku v Gateway v Oregone. Vedci tvrdia, že ide o objav, ktorý mení hru v chápaní pôvodu lososa.

„Tieto starodávne lososy, ktoré žili v teplom oceáne pred piatimi miliónmi rokov, boli v skutočnosti kŕmené filtrom, a myslím si, že preto sa tak zväčšili,“ povedal Davis.

Vyhynutý losos z centrálneho Oregonu bol najväčším lososom svojho druhu, aký kedy prežil. Vedci tvrdia, že výskum pomôže dozvedieť sa viac o moderných ekosystémoch na severozápade Pacifiku a o tom, že prehistorický losos mal v skutočnosti ostré zuby smerujúce nadol, čo tiež pomôže v budúcich štúdiách.

Sledujte KGW na sociálnych sieťach, Facebook , Twitter , Instagram , YouTube

Stiahnite si aplikáciu KGW News, Stiahnite si tu pre iPhone , Stiahnite si tu pre Android

READ  Pretrvávajúci Mars rover NASA vysiela obraz zrútenia fázy zostupu na Mars

Streamujte bezplatné spravodajské relácie na KGW+ na Roku, Amazon Fire a Apple TV:Tu je postup pridania aplikácie do zariadenia

Vidíte v tomto článku preklep? E-mail [email protected] na zlepšenie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close