Veda

Výskum môže nájsť odpoveď na záhadu identických dvojčiat

(noviny)
Vedci možno objavili kľúč k tomu, prečo sa niektoré dvojčatá narodia identické, čo je míľnik, ktorý by mohol pomôcť vyvinúť liečbu vrodených porúch, ktoré častejšie postihujú jednovaječné dvojčatá. Medzinárodný tím vedcov na Vrije Universiteit v Amsterdame našiel podpis DNA zdieľaný identickými dvojčatami Opatrovník Správa. Zameral sa na epigenetické faktory, ktoré sú externé okrem genetiky, a môžu zapnúť alebo vypnúť gény bez toho, aby to ovplyvnilo sekvenciu génov. Prepínanie ovplyvňuje spôsob, akým bunky čítajú gény, podľa živá veda. Čo spôsobuje, že sa oplodnené vajíčko rozdelí na dve embryá s úplne rovnakými génmi, nikdy nebolo známe.

Vedci skúmali genómy viac ako 6 000 ľudí na celom svete – identické dvojčatá, bratské dvojčatá a rodinných príslušníkov, ktorí nie sú dvojčatami. DNA tagy s rovnakými podpismi boli nájdené v 834 bodoch medzi 450 000 miestami v DNA identických dvojčiat, za Mashable. Výskumníci, ktorí svoju prácu vykonali v roku. Vydaný v prírodná komunikáciauviedli, že táto metóda je taká spoľahlivá, že zo zdieľaných skóre môžu zistiť, či je jednotlivec identické dvojča s 80% presnosťou. Ľudia tak budú vedieť, či boli pri narodení oddelení od dvojčaťa alebo sa ich dvojča stratilo v maternici.

Hľadanie nie je posledným slovom dvojčiat. Americký epigenetik, ktorý sa štúdie nezúčastnil, si myslí, že epigenetický marker je pravdepodobne výsledkom procesu dvojitého rozdelenia, per se. vedecké novinky. Iná teória tvrdí, že sú faktorom, ktorý ju spôsobuje populárna veda; S touto odpoveďou by mohol pomôcť ďalší výskum. Odborníci tvrdia, že štúdia je stále krokom k porozumeniu dvojčiat. Vývojový psychológ z Kalifornskej štátnej univerzity uviedol, že zistenia sú „veľmi, veľmi dôležité“ v chápaní toho, prečo majú jednovaječné dvojčatá často stavy ako spina bifida. V niektorých prípadoch ľudia, ktorí majú tieto choroby, nemusia vedieť, že sú dvojčatá. (Prečítajte si viac identických príbehov o dvojčatách.)

READ  Dvojité meteorické sprchy budú dnes večer vrcholiť - ale môžu byť ťažko viditeľné

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close