Veda

Smrteľný vírus kliešťov Powassan potvrdený v Sharon, Massachusetts

Vytvorte si plány za pár minút. Jessica. Dobre, ďakujem Cindy. Piati noví zdravotníci bijú na poplach v Sharone po tom, čo bol u tamojšieho obyvateľa zistený vírus Powassan. Toto je prvýkrát, čo bol vírus prenášaný kliešťami zistený v tomto meste, a keďže spôsobuje horúčku, bolesti hlavy a zvracanie, odborníci odporúčajú nosiť v zalesnených oblastiach košele s dlhými rukávmi, aby ste boli v bezpečí. Zostaňte na cestách počas turistiky

Potvrdený prípad vírusu Powassan bol prvýkrát hlásený v Sharone v štáte Massachusetts a úrady varujú obyvateľov, aby prijali preventívne opatrenia proti ochoreniu prenášanému kliešťami. Vírus Powassan, podobne ako Lyme, sa šíri prostredníctvom infikovaných kliešťov. Aj keď je to stále zriedkavé, počet hlásených prípadov ľudí chorých na vírus Powassan sa v posledných rokoch podľa Sharon Health Department zvýšil. Symptómy ochorenia sa zvyčajne začínajú týždeň až mesiac po prisatí infikovaného kliešťa. Príznaky a symptómy zahŕňajú horúčku, bolesť hlavy, vracanie, slabosť, zmätenosť, stratu koordinácie, ťažkosti s rečou a záchvaty. Vírus môže spôsobiť encefalitídu, potenciálne smrteľný zápal mozgu alebo meningitídu, zápal membrán obklopujúcich mozog a miechu, ktorý môže byť život ohrozujúci.

Potvrdený prípad vírusu Powassan bol prvýkrát hlásený v Sharone v štáte Massachusetts a úrady varujú obyvateľov, aby prijali preventívne opatrenia proti ochoreniu prenášanému kliešťami.

Vírus Powassan, podobne ako Lyme, sa šíri prostredníctvom infikovaných kliešťov. Aj keď je to stále zriedkavé, počet hlásených prípadov ľudí chorých na vírus Powassan sa v posledných rokoch podľa Sharon Health Department zvýšil.

Symptómy ochorenia sa zvyčajne začínajú týždeň až mesiac po prisatí infikovaného kliešťa.

Príznaky a symptómy zahŕňajú horúčku, bolesť hlavy, vracanie, slabosť, zmätenosť, stratu koordinácie, ťažkosti s rozprávaním a záchvaty.

READ  Rover Curiosity od NASA vyvŕtal dieru do Marsu a našiel niečo veľmi zvláštne

Vírus môže spôsobiť encefalitídu, potenciálne smrteľný zápal mozgu alebo meningitídu, zápal membrán obklopujúcich mozog a miechu, ktorý môže byť život ohrozujúci.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close