šport

Bratia Bryanovci vedú USA pred Slovenskom a umiestňujú sa vo Svetovej skupine Davisovho pohára 2015

HOFFMAN ESTATES, Illinois – Američania Bob a Mike Bryanovci v sobotu (v nedeľu, manilského času) zavŕšili pozoruhodný týždeň ďalšou slávnostnou hrudnou pumpou.

Šesť dní po víťazstve na US Open o 100. turnajový titul v kariére vyhrala svetová jednotka vo štvorhre zápas amerického Davisovho pohára nad Slovenskom poľahky v troch setoch.

Bryanovci ovládli sieť rýchlymi rukami a volejmi z krátkeho uhla, sedemkrát prelomili podanie a za 76 minút porazili Norberta Kombosa a Lukasa Lackowa 6:1, 6:2, 6:1.

„Mali sme svoje ciele, ktorými bolo vyhrať US Open a prísť sem a pomôcť tímu dostať sa do svetovej skupiny,“ povedal Bob Bryan. „Mám pocit, že sú to všetko rovnaké emócie. Môžeme si to nejako vydýchnuť a užiť si to. Áno, bolo to dobré, keď sme vyhrali Open, ale v tomto nerozhodnom výsledku sme veľmi rýchlo zmenili zameranie.“

Bryantovo rozrušené víťazstvo nasledovalo po piatkovej sérii priamych výhier vo dvojhre nad Johnom Isnerom a Samom Querreym 3:0. V roku 2015 získala USA miesto vo svetovej skupine 2015, čo je úsek na najvyššej úrovni, ktorý sa začal v roku 1989.

Inzerát – Pokračovať v čítaní nižšie ↓

„Bol to jeden z našich najlepších daviscupových výkonov, pretože som mal pocit, že sme zasiahli všetky aspekty hry,“ povedal Mike Bryan.

„V skutočnosti tam nie sú žiadne ťažkosti,“ dodal. „Začali sme s nadšením a udržali sme to v chode a udržali sme si energiu.“

S Lakom mal hrať najvyššie nasadený slovenský deblista číslo 88 Michal Mertinac. Nahradil ho ale Kompos, ktorý v úvodnej dvojhre prehral s Isnerom.

Kapitán Slovenska Miloslav Mesir povedal, že Mertinac nemôže ísť, pretože je chorý.

„Zlepšoval sa, ale stále bojoval,“ povedal Messir.

READ  Tréner St. Mirren Andy Webster chváli „kúzelnú“ hrdinku Petera Urminského za víťazstvo v mladých kúzlach Kelty Harts

Combos a Lacco sú predovšetkým singlistami. Kombos je na 688. priečke vo štvorhre a Lako na 1211. mieste.

„Je to ťažké, keď nehráte štvorhru,“ povedal Lacko. „Takže si tam trochu stratený, áno, keď hráš najlepší štvorhrový pár na svete.“

V nedeľu sa odohrajú ďalšie dve obrátené dvojhry, ktoré nebudú mať žiadny vplyv na nerozhodný výsledok. Zredukujú sa na najlepší z troch setov a budú hrať Isner a Querrey, povedal kapitán USA Jim Courier.

Prečítajte si nižšie ↓

Američania ešte musia zhodiť súbor v Sears Center, ktorý sa nachádza 30 míľ severozápadne od Chicaga. Courier dúfa, že tento výkon využije ako motiváciu pre rok 2015.

„Môžete vyhrať kdekoľvek. Ale ak dokážete získať deväť setov v pokluse, je to pre vás vysnívaný scenár,“ povedal. „Hrali sme dobre, keď sme to potrebovali.“

Získajte najnovšie športové správy a aktualizácie na SPIN.ph

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close