šport

Švédi vedú Európu v drafte NHL

Najväčšia drobnosť súvisiaca so vstupom do NHL po zisku Stanley Cupu v roku 2016 v Pittsburghu je bezpochyby. Kapitán Sidney Crosby, číslo 1 v roku 2005, priviedol tím k víťazstvu. Jeho spoluhráčom bol Patrick Hornqvist, ktorý mal 230 rokov.Th Celkovo za ten rok – posledný!

Keď sa pozrieme do roku 2023, okolo Connora Bedarda je veľa zaslúžených chrumiek.St Celkovo do Chicaga, ale Tyler Peddle bol draftovaný až 224ThKolumbus zomrel tento rok. Verí niekde pod 1 riadokSt-a-posledná registrácia sa vracia. Napríklad variácie návrhu, o ktorých nevieme.

Vieme však, že dva dni a 224 hráčov o nových vyhliadkach rozhodlo 32 tímov NHL. Títo hráči pochádzajú celkovo zo 16 krajín Severnej Ameriky a Európy. Vedie Kanada s 86 možnosťami (38,4 percenta) a druhé sú Spojené štáty s 50 (22,3 percenta), čo je rovnako ako minulý rok. Z Európy však prišlo 88 výberov, čo je rovnaký počet ako za posledné dva roky.

Vedie Švédsko s 24 (pokles z 25 pred rokom), za ním nasleduje Rusko s 19 (pokles z 25 v roku 2022). Fínsko, napriek tomu, že nemá prvého kola, ich malo 15, čo je mierne nárast oproti 14 v roku 2022, zatiaľ čo Slovensko a Česká republika mali po sedem, rovnako ako pred rokom.

Zvláštne je, že Bielorusko, ktoré bolo posledné dva roky mimo súťaže IIHF, vybralo päť hráčov, čo je najviac v histórii krajiny. Nemecko malo štyroch hráčov, zatiaľ čo šesť krajín si vybralo jedného hráča – Rakúsko (David Reinbacher, 5Th Celkovo Montreal), Dánsko (Oscar Fisker Molgaard, 52., Seattle), Taliansko (Damien Clara, 60.ThAnaheim), Francúzsko (Antoine Keller, 206ThWashington), Kazachstan (Vladimir Nikin, 207ThOttawa), Švajčiarsko (Austin Rost, 175ThNashville).

READ  Prospekt Hubs Juraj Slafkowski hovorí o najnovšej kritike, ktorej čelil na sociálnych sieťach

Z 224 vybraných hráčov bolo iba 26 brankárov, ale určite zaujalo meno skupiny Damien Clara, ktorý bol vybraný v druhom kole, 60Th Celkovo od Anaheimu. Nielenže má 6’6“, ale je prvým brankárom talianskeho pôvodu, ktorý bol draftovaný do NHL. Jason Musatti reprezentoval Taliansko.St Celkovo od Calgary v roku 1988. Musatiho spojenie s draftom 2023 sa tým neskončilo. Jeho syn Sutter bol povolaný v roku 143rd Nashville ako celok.

Clara, ktorá bola tretím brankárom Talianska na MS mužov 2021, prekvapivo nebola najvyššou brankárkou draftu. Toto vyznamenanie patrí Čechovi Michaelovi Hrabalovi, ktorý by bol s výškou 6’7″ jedným z najvyšších brankárov v histórii NHL, keby urobil „The Show“. Hrabal, ktorý v minulej sezóne hrával za Omahu v USHL, bol draftovaný Arizona 38.Th Celkovo. Bol tiež brankárskou jednotkou Českej republiky v U18 2023.

Anaheim celkovo viedol draft s 12 výbermi, zatiaľ čo Toronto Maple Leafs malo na prácu len tri výbery.

Ako vždy, hokejový svet je plný pokrvných línií a draft 2023 nie je iný. Ako 22. bol vybraný Oliver Bank, syn Radka z Českan.d Celkovo Philadelphia. Radek sa narodil v Ottawe v Ontáriu počas výluky v NHL, keď bol členom Senators. O jedno meno neskôr bol ako 23. vybraný syn umelca Yannicka Gabriel Perrault.rd Celkovo v podaní New York Rangers. Denisin syn Ethan Gauthier bol vybraný ako 37Th Celkovo podľa Tampy Bay; Neilov syn Aaron Pionck bol zajatý v roku 149Th Celkovo v Minnesote; Mikov syn, Cole Knuckle, bol braný ako 103-ročnýrd Celkovo podľa letákov; Kenovho syna Davida Kleea vyzdvihlo San Jose so 196Th výber; Darbyho syn, Beckett Hendrickson, získal Boston Bruins so 124.Th výber; A Staceyin syn, Aston Rost, bol vybraný vo veku 175 rokovTh Nashville ako celok.

READ  Novak Djokovič zostáva na ceste k titulu

Je neuveriteľné, že v úvodný večer v prvom kole sa neuskutočnil ani jeden obchod a tímy pokračovali v tichosti aj na druhý deň. Pozoruhodné je, že najväčší posun mena prišiel na druhý deň, keď Tampa Bay vymenila veterána Coreyho Perryho do Chicaga za 7 v Bedard.ThVýber z kola draftu v roku 2024.

Ďalším menším bodom je výber Calgary 80Th Celkovo Aydar Sunijev z Ruska. Pod radarom môže byť zrnkom špiny, ale zvážte to. Flames sú štvrtým tímom, ktorý vlastní výber po výmenách zo Seattlu, Columbusu a New Jersey, ktoré nakoniec priniesli výber s Flames. Žiadny iný výber v roku 2023 nezmenil vlastníctvo ako tento.

A predávať? Vyzdvihli ho Blue Jackets, ale až potom, čo Columbus kúpil jeho franšízu od pohárového šampióna Vegas za 7.ThOkrúhlejší v roku 2024. Ktovie, čo to znamená, ale ak vyhrá Pohár s Bedardom, nebude to prvýkrát.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close