Technológie

Pomoc! Myš mi narazila do steny a teraz nefunguje správne • Log

na hovor Keďže ďalší týždeň vypúšťa žumpu dejín, nastal ten správny čas Registrovať Späť k predstaveniu nového dielu On Call – príbehu o bolestiach a víťazstvách technickej podpory, ktoré poskytujú naši čitatelia týždenníkov.

Tento týždeň sa zoznámime s čitateľom menom „Barry“, ktorý sa podelil o príbeh z čias študenta IT na začiatku 90. rokov. Jedného leta Barry vystúpil ako technický stážista v architektonickej firme.

„Stále to bola doba vecí ako 5 1/4″ diskety a myši boli stále novinkou,“ povedal Ann Call.

Jednou z takýchto inovácií Barry čoskoro zareagoval na volanie architekta, ktorý sa sťažoval, že jeho myš nemôže dosiahnuť hornú polovicu obrazovky. Ukazovateľ myši prejde do polovice obrazovky a potom sa zastaví.

Keď Barry išiel skontrolovať používateľa, predstavil si, že gulička myši je pravdepodobne špinavá – bežný problém, keď myši detegujú pohyb pomocou valčekov, ktoré sa dotýkajú gule vo vnútri digitálneho hlodavca. Keď používatelia pohybujú myšou, loptička sa ťahá a otáča po ich stoloch, pričom posúva valčeky a nakoniec posúva aj ukazovateľ.

Tieto myšacie loptičky niekedy zachytili úder a polepili valčeky vo vnútri myši, takže Barryho hypotéza bola pre túto éru správna.

Aj v tomto prípade je to nesprávne. Lopta bola dobrá. Namiesto toho je problém v tom, že architekt nevie, že je možné zdvihnúť ukazovateľ a premiestniť ho bez toho, aby sa ukazovateľ posunul z jeho aktuálnej polohy.

Namiesto toho architekt posunul myš tak ďaleko, ako to len šlo, čo nebolo veľmi ďaleko, keďže vtedajšie myši boli k počítačom pripojené šnúrami.

„Posúval myš ďalej a ďalej na stôl a ona liezla po stene za ňou a dostal sa do bodu, keď už nemohol ísť ďalej,“ povedal Barry on Call.

READ  Assassin's Creed konečne mieri do feudálneho Japonska s ďalšími vibráciami Player Witch

Čo Barry nečakal, bolo postaviť sa a pretlačiť potkana cez stenu.

„Musím priznať, že som párkrát zažmurkal a zastavil sa, pokojne a pomaly som vysvetlil radikálne riešenie svojho problému,“ povedal Barry Ann Call.

Architekt to zobral obdivuhodne.

„Našťastie sa nezastavil, ale prijal správy pokojne a pokračoval vo svojom dni,“ povedal Barry Ann Call.

Táto skúsenosť je čerstvá v jeho mysli dodnes, pretože ho naučila dôležitú lekciu: „Nikdy nemôžete nič predpokladať o používateľoch,“ napísal Barry.

Akú najzvláštnejšiu vec ste videli používateľa robiť? Podeľte sa o svoj príbeh kliknutím sem a odošlite e-mail On Call a my vám v budúci piatok predstavíme vaše opravy. ®

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close