šport

Svetový pohár: Petra Vlhová víťazka 1. kola „korytnačky“ v Courcheveli

dnes 09:55
|

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele s výrazným náskokom v 1. kole sobotňajšieho obrovského slalomu Svetového pohára.

1. kolo obrovského slalomu vo francúzskom Courcheveli ste mohli sledovať ONLINE na ŠPORT.sk >>

Vo francúzskom Courcheveli mala po odchode z prvej pätnástky náskok 49 stotín pred Taliankou Martou Bassinovou a na treťom mieste zaostala Američanka Mikaela Shiffrinová o 0,65 s.

Vo francúzskom stredisku v noci nasnežilo asi 40 centimetrov a husté sneženie s hmlou komplikovalo viditeľnosť aj v deň pretekov. Vlhová vyrazila na mäkkú a rozbitú trať so štartovým číslom 1 a jej silný a dravý štýl slávil úspech v náročných podmienkach. V dynamickej jazde sa jej podarilo vyhnúť sa zásadným chybám, jednu zákrutu prežila vďaka svojim fyzickým parametrom a nestrácala čas ani s miernou chybou pri prechode zo svahu do cieľovej roviny.

Ostatní lyžiari mali problémy na veľmi skrútenej trati trénera Nového Zélandu a ani jeden z nich si v 1. kole nedokázal zmerať sily so slovenskou reprezentáciou. Víťazka otváracieho obrovského slalomu tejto zimy Bassin bola najbližšie k prenasledovateľkám, ale tiež zaostala o takmer pol sekundy. Pod druhú sa okrem Shiffrinovej zmestili iba Švédka Sara Hectorová (+0,74 s) a Rakúšanka Stephanie Brunnerová (+0,98 s).

READ  Goff, Pegula vedú Rakúsko k výhre 2:0 nad USA v kvalifikácii pohára PJK

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close