Svet juniorov 2023: USA sa odrazili od prehry 6:3 so Slovenskom

MONCTON, New Brunswick – Slovami hlavného trénera tímu USA Randa Pecknolda, Spojené štáty „kopli do zubov“ vo svojom druhom zápase na majstrovstvách sveta juniorov. Po tom, čo sa v druhej tretine ujali vedenia 2:1, USA zaostali, v strednom kádri zostalo 3:19, keď sa ich vedenie rýchlo zmenilo na manko 4:2, kým Slovensko nakoniec rozhodlo 6:3.

Slováci pod vedením kapitána Simona Nemca (NJD) zaznamenali tri asistencie v priebehu 25:31 ľadového času, pričom využili viacero chýb a obratov zo strany USA. Nemec však odvrátil zásluhy brankárovi Adamovi Gajanovi (2023), ktorý momentálne hrá za USHL Green Bay Gamblers, keďže sieťový manažér predviedol 33 zákrokov, z toho 14 v tretej tretine, aby zabezpečil Slovákom veľkú výhru.

V dôsledku straty regulácie sú teraz USA na štvrtom mieste v skupine, pričom Švajčiarsko, Fínsko a Slovensko – v tomto poradí – sú pred nimi. Dobrou správou pre Američanov je, že ich od prvého miesta delí iba jeden bod.

K prehre Američanov došlo v dôsledku prekvapivých výsledkov, vrátane úvodného víťazstva Švajčiarska nad Fínskom a prvého víťazstva Českej republiky nad Kanadou. Čo sa týka toho, ako bude nastavené štvrťfinále.

Poďme si to teda celé rozobrať tým, že sa pozrieme na to, čo sa stalo, čo by mohlo byť dôvodom na obavy, niektoré poznámky hráča a niektoré kľúčové štatistiky.

Ako sa to stalo?

Libor Nemec dokázal prestrčiť puk cez Kaidana Mberega, kde dokázal znížiť obranu USA až po ústie brány a USA nezačali najlepšie, keď viedli 1:0.

USA odpovedali 2:28 neskôr gólom v presilovej hre Tylera Bouchera (OTT) a potom udreli znova, keď Gavin Brindley (2023) tečoval strelu Lanea Hudsona (MTL) nad Gajana a upravil na 2:1. Potom od nich všetko odišlo.

Prepad v druhej tretine bol hlavným dôvodom šokujúcej prehry tímu USA. Zlé vedenie puku a nedisciplinovanosť hrýzli Američanov v rozpätí 3:19, kedy sa Slovensko zapísalo do tabuľky.

Slováci boli oportunisti, Dalibor Dworski (2023) premenil na vyrovnanie v presilovej hre, ktorá prišla po remízovanej penalte po americkom obrate. O necelé dve minúty mali Američania puk späť, čím umožnili Robertovi Bagovi rozobrať pravé krídlo a prepáliť Mbereka. Následne pri neskorej penalte zachytil prihrávku Filipa Mazera (MTL) a naklonil Emberega na 4:2, čím vyradil USA z hry.

Keď Američania konečne našli nohy, Kenny Connors (LAK) dostal trest na konci zápasu po dokončení kontroly, ktorá bola trochu neskoro a príliš ďaleko od hracej plochy, čo viedlo k päťminútovému veľkému a hernému pochybeniu pre Boarding. . Narušilo to akúkoľvek vybudovanú dynamiku a prinútilo Američanov zabiť obrovský trest predtým, ako sa pokúsili opäť postaviť na prednú nohu.

READ  Odvážne rozhodnutie o Davisovom pohári Novaka Djokoviča zlyhá, keď srbský tenis balansuje na pokraji medzinárodnej hanby

Ale v skutočnosti nenašli svoju prednú nohu. USA nemali v tretej tretine žiadnu skutočnú odpoveď, keď Slovensko viedlo 5:2. Stiahli brankára a dokázali skórovať ešte raz v presilovej hre.

„Hrali sme príliš voľne,“ povedal Pecknold po zápase. „Vzdávame sa príliš veľa zhonu čudákov. Sme nedbalí v obrane a musíme sa zlepšiť.

„V pondelok sme našli spôsob, ako vyhrať a dnes večer sa nám to nepodarilo. Mali sme veľa šancí a ich brankár bol podľa mňa skvelý. Je to najlepší hráč na ľade. Musíme lepšie brániť, aby sme vyhrali 2 zápasy. -1 a 3-2.“

Tragédie amerických obranných síl

US De Corps bol vybudovaný s myšlienkou, že sa dokáže rýchlo postaviť na ľad a hrať dobre, inteligentne cez neutrálnu zónu, útočnú modrú čiaru a vo vlastnej zóne. To sa v stredu ani v jednej zóne naozaj nestalo.

Viem, že Luke Hughes (NJD) mal dva ťažké zápasy a bol na ľade proti trom gólom, ale zdalo sa, že bol jediný, kto dokázal konzistentne dostávať puky na dobré miesta. Mal nejaké hry na útočnej modrej čiare, ktoré ukázali jeho elitné inštinkty a schopnosti. To znamená, že Hughes odohral 25 minút a urobil niektoré zo svojich najlepších výsledkov na ceste k návratu do tretieho obdobia.

Beignold lamentoval nad tímovým manažmentom pukov a povedal, že to považuje za problém už pri vstupe do prípravných zápasov pred turnajom, a to jednoducho nemôže byť, ak by USA mali na tomto turnaji nejakú nádej, že niečo urobia.

Medzitým, ako poznamenal Peignold, mali problémy s presúvaním pukov do defenzívy, čo je veľký dôvod na obavy. Podľa počítania hlavného trénera sa USA vzdali deviatich brejkov alebo brejkov, čo bolo výsledkom toho, že hrali príliš voľne a nezvládali puky.

Hughes odohral 25 minút, ale žiadny iný obranca nehral viac ako 19 minút. Ak sa príliš opierate o jedného hráča, nie je dobré hrať sedem hier za 10 dní. Aj keď sa pohyb puku považuje za silu tohto zboru D, nie je veľa ľudí, ktorí môžu dôverovať americkej hokejke.

Chýba mu bodový úder

V dvoch prípravných zápasoch a proti Lotyšsku strelili Američania v každom z týchto zápasov päť gólov, ale nevidím ich ofenzívne ani v jednom z týchto zápasov. Určite neboli proti Slovensku.

To neznamená, že nemajú príležitosti. Slovenský brankár bol pri hre a USA sa pekne vydarilo.

Predný rad USA v zložení Logan Cooley (ARI), Jimmy Snookerud (STL) a Cutter Gauthier (PHI) si vytvoril niekoľko šancí, no napriek tomu, že tretí veslár Boucher skóroval, USA nedostali dostatočný tlak z druhej alebo tretej lajny. Dvakrát na americkej presilovej jednotke č. Štvrtá línia dostala Brindleyho výhodu pri druhej bráne, ale keď máte v hre len dve žŕdky, nedosiahnete veľký úspech, najmä nie vtedy, keď sa vaša obrana snaží posunúť po ľade.

Veľa problémov Ameriky sa skutočne začalo dostávať pod útok, takže môžete očakávať, že sa to v priebehu turnaja zlepší.

Teraz Američania potrebujú veľký výsledok proti švajčiarskemu tímu, ktorý je v prvých dvoch zápasoch bez prehry. Tím USA je hlboký a talentovaný, ale to isté ste mohli povedať o dnešnom zápase a na tom nezáležalo. Je na čom pracovať.

Poznámky hráča USA

Gavin Brindley (2023): Páčila sa mi hlavne prvá tretina Brindleyho. Za letu si vytváral šance. Bol dobrý v penaltovom zabíjaní a očividne dostal veľký gól, ktorý posunul USA na prvé miesto. Bol kľúčovou súčasťou toho, aby bola štvrtá línia Ameriky nebezpečná. Jeho rýchlosť a húževnatosť v hre je niečo, čo USA budú potrebovať viac.

Tyler Boucher (OTT): Boucher odviedol svoju prácu v presilovej hre a za svoje úsilie bol vyhlásený za amerického hráča roka. Ako hráč na čele siete strelil pár gólov z tesnej blízkosti a ukázal, že zakončenie je v tejto pozícii nebezpečné. S časom 11:27 na ľade veľa nehral päť proti piatim. Mal by byť aj naďalej silnou líniou siete, ale aj táto tretia línia by mala mať väčší vplyv na silu ako v tomto. Tak či onak, dostávať góly pre Bouchera a povzbudzovať ho je dobrá správa pre hĺbku skórovania.

Kaiden Mberego (2023+): Je to ťažké odskočenie, keď necháte dva góly mimo vlastných hráčov, ale zdolať prvý gól Slovenska čisto zvonku bolo to, čo chcel späť. Mbereko predčasne spadol a prestrelil ho. Opustiť tento cieľ bolo ťažké, keď už bola Amerika na zadnej nohe. Mbereko predviedol niekoľko kľúčových zákrokov, ktoré udržali jeho tím v hre. Veľkým pozitívom bolo, že sa dokázal prebojovať aj v druhej tretine. V tretej tretine bol v pohode, keďže Slováci nikdy nepoľavili v tlaku.

Luke Hughes (NJD): Hughes neodohral podľa svojich štandardov skvelý zápas a bol na ľade len proti trom gólom, no odohral aj niekoľko skvelých zápasov, vďaka ktorým vyzerali USA hrozivejšie. S hráčmi ako Hughes budete vždy žiť s tými zlými, pretože dobrí sú vo veľmi zvláštnom postavení. Myslím, že to je to, čo sme dnes večer videli. USA nemá problém hodiť ho cez palubovky toľkokrát, ako sa len dá, čo ukazuje, že trénerský štáb nestratil vieru, aj keď mal nejaké problémy.

READ  Bol dosiahnutý neprekonateľný rekord. Mick Schumacher korunoval nového kráľa F1 veľkým gestom

Logan Cooley (ARI): Cooley mal v zápase asistenciu a myslel som si, že by mohol skončiť ako najlepší útočník v Amerike, no chvíľu mu trvalo, kým našiel svoj najvyšší výstroj. Keď sa rozbehol, vytváral si množstvo šancí a slovenská strana jeho tempu nedokázala kontrovať. Niekoľko dobrých šancí na skórovanie, ktoré musel zakončiť, oddelilo Cooleyho od veľkého zápasu. On je hnacou silou tej najvyššej línie a Amerika zúfalo potrebuje tých chlapov, aby tu zapálili oheň.

Zaznamenajte si štatistiky z hry

• Slovensko vyhralo priamy súboj. Mladík strelil aj gól v presilovej hre a bol faktorom počas celého zápasu.
  • Simon Nemec zakončil zápas s tromi asistenciami, plus-4 zakončením a 25:31 hry s Lukeom Hughesom na druhej strane každej najlepšej defenzívy New Jersey Devils.
  • Presilová hra tímu USA bola dobrá, išlo o 2 na 4, pričom ďalší gól padol len pár sekúnd po uplynutí presilovej hry. Dobrá jednotka špeciálnych tímov veľmi pomáha, ale prácu zvládnete 5 na 5.
  • V prvých dvoch tretinách USA zaznamenali iba 21 striel. V žiadnom momente nenadobudli kontrolu, takže keď sa im hra vzdialila, nezdalo sa, že by boli brzdení.

Môže to byť len raz. Veci sa na turnaji môžu rýchlo zmeniť, ale Pegnolt bol tvrdý na manažovanie pukov a Amerika tento prvok ešte musí nájsť. Ak nie, ak ste americký fanúšik, je čas trochu viac panikáriť. Dobrou správou pre nich je, že dostanú šancu získať to späť vo veľmi dôležitom štvrtkovom zápase proti Švajčiarom. Mal by to byť dobrý test zistiť, kam sa tento americký tím radí z hľadiska ich odolnosti.

Zostaňte naladení a sledujte ďalšie komentáre k svetovým juniorom počas celého týždňa @chrismapeters na Twitteri pre živé aktualizácie v každej hre v USA.