šport

Peter Sagan na Tour de France 2020: Sam Bennett nezaháľa

dnes 20:45
|

Peter Sagan nemal po 15. etape veľa dôvodov na spokojnosť. Hoci sa veľmi snažil opäť skresať náskok Sama Bennetta, na rýchlostnej prémii nakoniec získal o dva body menej ako jeho tohtoročné rival o zelený dres.

Na rýchlostnej prémii naplno bodoval Matteo Trentin, vďaka čomu si upevnil pozíciu na treťom mieste v bodovacej súťaži. V nej stráca na Petra Sagana 35 bodov.

Peter Sagan

Prečítajte si tiež

VIDEO: TdF: Sagan skúšal všetko, nakoniec stratil aj na rýchlostné prémiu. V …

Veľký boj sa strhol o sedem bodov, kde v boli bojujúce skupine aj dvaja najväčší rivali tohtoročnej Tour Peter Sagan i Sam Bennett. Írsky cyklista nakoniec vzišiel z tohto zápolenia lepšie, keď skončil pred našim reprezentantom a získal tak o dva body viac. Priebežne rodák zo Žiliny stráca na Bennetta 45 bodov.

„Bola to ďalšia veľmi ťažká etapa, už od štartu. Na rýchlostnej prémii sme sa snažili urobiť čo najviac. Po nej nasledovali tri ťažké kopce, takže som zostal v gruppette, aby som ušetril čo najviac energie. Zajtra máme zaslúžený voľný deň, teším sa na posledný týždeň Tour de France, „ uviedol Sagan pre oficiálnu stránku Bory.

Na cyklistov tak čaká zajtra druhý oddychový deň, kde budú mať čas načerpať sily do záverečného týždňa Tour de France. Do konca pretekov tak zostáva ešte šesť etáp, z toho jedna časovka, v ktorých sa môže stať čokoľvek.

A vie to aj samotný Sam Bennett, ktorý pripustil, že najväčšou výzvou bude presné načasovanie jeho úsilie v boji proti Petrovi Saganovi.

„Počas voľného dňa si to opäť celé prejdeme. Všetko je to o načasovaní, čo Bora ukázala naplno včera, tak som ich nechal ísť. Chcel som si totiž ušetriť sily na dnešnej vrchársku etapu,“ hovoril podľa irishtimes.com Bennett, ktorý prízvukuje, že sa bude aj naďalej snažiť využívať svoju energiu čo najefektívnejšie.

READ  Slovensko porazilo Srbsko vo svojej prvej ceste do kvalifikácie Davisovho pohára

Írsky jazdec tiež poďakoval svojim tímovým kolegom, bez ktorých by podľa jeho slov nebol tam, kde je dnes. „Takže to vyzerá dobre, ale stále je do konca ďaleko. Paríž však už cítiť bližšie, len päť cestných etáp a jedna časovka. Nie je to teda ďaleko, ale stále sa toho môže veľa udiať,“ uzavrel Bennett.


Peter Sagan sa bavil počas tréningu:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close