šport

Kvalifikácia na ME 2025 žien: Škótsko sa stretne so Srbskom, Slovenskom a Izraelom

popis obrázku,

Na postup do play-off musia Nicola Docherty a jeho spoluhráči skončiť v prvej trojke svojej skupiny Euro 2025.

Kvalifikácia na ME 2025 žien bola vyžrebovaná spolu so Škótskom, Srbskom, Slovenskom a Izraelom.

Skupinové zápasy sa uskutočnia od apríla do júla tohto roku, pričom oba tímy budú hrať systémom každý s každým doma a vonku.

Keďže Škótsko je v lige B, cesta do finále musí viesť cez play-off po skupinovej fáze.

Prvé tri krajiny zo štyroch skupín v Lige B budú hrať proti sebe o postup do záverečných zápasov play-off proti tímom Ligy A a C.

Týchto šesť tímov, ktoré postúpia z Ligy B, sa stretne s víťazmi zápasov medzi tímami na treťom a štvrtom mieste v Lige A – ktorá je plná najlepších tímov v Európe – a piatimi víťazmi skupín a tromi najlepšími tímami. na druhom mieste. C v lige.

Víťazi siedmich zápasov odohraných v novembri a decembri tohto roku postúpia na budúce leto do finále vo Švajčiarsku.

Očakáva sa, že Škótsko, ktoré je na 25. mieste vo svetovom rebríčku, 11 miest nad Srbskom, 49. pred Slovenskom a 49. pred Izraelom, skončí na jednom z prvých troch miest v skupine.

Pred žrebom v sídle UEFA vo švajčiarskom Nyone bolo 51 tímov, ktoré sa chceli dostať do budúceho ročníka, rozdelených do troch líg – A, B a C – pričom zloženie týchto líg bolo určené podľa výsledkov Ligy národov 2023-24.

Dva najlepšie tímy z každej Ligy A skupiny sa automaticky kvalifikujú na Euro 2025 a týchto osem krajín sa od 2. júla 2025 pripojí k siedmim víťazom play-off v turnaji spolu s hostiteľským Švajčiarskom.

Škótsko sa kvalifikovalo na svoj prvý veľký turnaj, keď vstúpili na Euro 2017, a hoci vystúpili v skupinovej fáze, pamätne zdolali Španielsko gólom Caroline Weirovej.

Na svoj debut v tejto súťaži nadviazali tým, že sa dostali na Majstrovstvá sveta 2019, no nedokázali sa kvalifikovať na Euro 2022 ani na majstrovstvá sveta minulé leto – prehrali s Írskou republikou v play-off.

Do kvalifikácie Euro 2025 pôjdu po slabom ťažení v Lige národov pod vedením Pedra Martíneza Llosu, kde nevyhrali zápas v ťažkej skupine s Anglickom, Belgickom a Holandskom.

liga A

Skupina A1: Holandsko, Taliansko, Nórsko, Fínsko

Skupina A2: Španielsko, Dánsko, Belgicko, Česká republika

Skupina A3: Francúzsko, Anglicko, Švédsko, Írska republika

Skupina A4: Nemecko, Rakúsko, Island, Poľsko

liga B

Skupina B1: Švajčiarsko, Maďarsko, Turecko, Azerbajdžan

Skupina B2: Škótsko, Srbsko, Slovensko, Izrael

Skupina B3: Portugalsko, Bosna a Hercegovina, Severné Írsko, Malta

Skupina B4: Wales, Chorvátsko, Ukrajina, Kosovo

liga C

Skupina C1: Bielorusko, Litva, Cyprus, Gruzínsko

Skupina C2: Slovinsko, Lotyšsko, Severné Macedónsko, Moldavsko

Skupina C3: Grécko, Čierna Hora, Andorra, Faerské ostrovy

Skupina C4: Rumunsko, Bulharsko, Kazachstan, Arménsko

Skupina C5: Albánsko, Estónsko, Luxembursko

READ  Športové novinky 24. mája v skratke

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close