Kylian Mbappe zostáva na lavičke po zlomenine nosa počas remízy Francúzska na Euro 2024 s Holandskom.

Anthony Tiban/Icon Sport/Getty Images

Len Kylian Mbappe mohol vidieť, že jeho tím v piatkovom súboji D-skupiny nedokázal skórovať.

CNN

Kylian Mbappe Colless bol nevyužitým náhradníkom v piatkovom žrebe Francúzska proti Holandsku po tom, čo si útočník zlomil nos v otváracom zápase jeho krajiny na Euro 2024.

Existovali obavy, že kapitán Francúzska vynechá súboj skupiny D, ale manažér Didier Deschamps vo štvrtok novinárom povedal, že jeho hviezdny hráč bude k dispozícii.

Padlo však rozhodnutie nechať Mbappeho odpočívať, keď sledoval, ako sa jeho spoluhráčom nedarí preraziť proti tomuto tímu. Oranžová.

V skutočnosti, Les Blues Takmer prehral zápas. Javi Simmons si myslel, že strelil víťaza pre Holandsko v druhom polčase, ale gól bol kontroverzne vylúčený pre ofsajd.

Simons bol jasne v ofsajde, ale spoluhráč Denzel Dumfries bol v ofsajde a brankár Francúzska Mike Mignon bol podľa rozhodnutia asistenta videorozhodcu (VAR) faulovaný.

Bez svojho hviezdneho útočníka sa Francúzsko snažilo zakončovať svoje šance a počas celého zápasu plytvalo pred bránkou – Adrien Rabiot a Antoine Griezmann sa previnili tým, že nepremenili dve pozoruhodné šance.

Remíza však stačí na to, aby Francúzsko postúpilo do vyraďovacích kôl. Les Blues Šancu vyhrať skupinu budú mať v utorok, keď sa stretnú s Poľskom.

Záverečný zápas skupinovej fázy bude pre Mbappého ďalšou príležitosťou na odrazenie sa; 25-ročný hráč trénoval začiatkom tohto týždňa. Nosí trojfarebnú masku inšpirovanú Francúzskom.

Mbappému však počas turnaja Euro 2024 nebolo dovolené nosiť viacfarebnú tvárovú masku, pretože pravidlá UEFA stanovujú, že „zdravotnícke vybavenie nosené na ihrisku musí byť rovnakej farby a bez označenia tímu a výrobcu“.

UkrajinaNa svojom prvom veľkom turnaji od začiatku vojny v roku 2022 podali senzačný výkon na piatkovom Eure 2024, keď v skupine E vyhrali nad Slovenskom 2:1.

Katastrofálny výsledok zachránili góly Mykolu Šaparenka a Romana Jaremčuka. Modrá a žltá – Prehra by krajinu dostala na pokraj vypadnutia z turnaja.

Ukrajina utrpela v pondelok vo svojom prvom skupinovom zápase ťažkú ​​porážku, čo predstavuje pochmúrnu podívanú. Proti Rumunsku prehrali 3:0.

Jeho výkon bol proti Slovensku oveľa lepší, ale aj tak bolo mužstvo po väčšinu prvého polčasu druhé najlepšie, keď v 17. minúte zaostávalo po hlavičke Ivana Schranza.

Ukrajina však po prestávke vyzerala sviežo a do druhého polčasu vstúpila s obnovenou sebadôverou. Shabarenko bol v 54. minúte stíchnutý, Jaremčuk trafil víťaza s mankom necelých 10 minút.

Do zápasu vstúpi manažér Ukrajiny Serhiy Rebrov povedal CNN Sport Chcel, aby jeho tím zdvihol náladu Ukrajincom po celom svete počas Euro 2024.

00:56 – Zdroj: CNN

Ukrajinskí hráči fandia futbalovej reprezentácii spredu

Ukrajina tým v piatok opäť potvrdila svoje nádeje na postup do vyraďovacej fázy turnaja – teraz je druhá v skupine E s ďalším zápasom v skupine proti Belgicku v stredu.

„Sú to veľmi dobré emócie pre obyvateľov Ukrajiny, ktorí tieto emócie naozaj nevidia,“ povedal Reprov vo svojom piatkovom pozápasovom rozhovore.

„Najdôležitejšie je, že sme dnes ukázali ducha. V tomto druhu súťaže môžete vyhrať, môžete prehrať, ale je veľmi dôležité, ako to urobíte.“

„Zaslúžili sme si toto víťazstvo a myslím si, že sme dnes hrali naozaj s duchom.“

Skupina D: Poľsko z Euro 2024

Rakúsko v piatok zdolalo v skupine D Poľsko 3:1, čo viedlo k odstúpeniu z Euro 2024.

Už v deviatej minúte skóroval hlavou Gernot Trauner Bursen dopredu, ale Poľsko do polčasu vyrovnalo cez Krzysztofa Piąteka.

Julian Finney/Getty Images

Trauner strelil prvý gól svojho tímu proti Poľsku.

Oba tímy budú čeliť náročnej výzve dostať sa do vyraďovacej fázy turnaja, takže každý tím bude hľadať víťaza.

Bolo to Rakúsko, ktoré ukázalo pred bránkou najväčší pokoj a Christoph Baumgartner predviedol klinický záver, aby dostal svoju stranu dopredu, kým kapitán Marko Arnautovic pridal tretinu z pokutového kopu.

Poľsko sa stalo prvým tímom, ktorý opustil turnaj, keď Francúzsko v piatok neskoro remizovalo s Holandskom.