Slovenský Schranz prevalcoval Belgicko na obrovskom UEFA Euro 2024 | Správy o UEFA Euro 2024

Gól Ivana Schranza zo siedmej minúty stačil na to, aby Slovensko uniklo doterajšiemu šoku z turnaja.

Slovensko utrpelo prvý veľký šok na majstrovstvách Európy vo futbale 2024, keď Ivan Schranz minul gól pri výhre 1:0 nad Belgickom.

Tím Francesca Calzonu je 45 miest pod tretím Belgickom vo svetovom rebríčku FIFA.

V pondelok v nemeckom Frankfurte si ale zosmiešnili kvalitatívnu priepasť medzi tímami odvážnym výkonom.

Calzona, ktorý v druhej polovici minulej sezóny pôsobil aj ako dočasný šéf Neapolu, priznal, že ho remíza „potešila“.

Talian dostal viac, než o čom mohol snívať, keď Schranz vypálil domáce Belgicko v siedmej minúte, aby ukončil svoje deväťzápasové medzištátne gólové suchoty.

Futbalista strelil gól.
Slovák Ivan Schranz skóroval už v siedmej minúte proti Belgicku na Eure 2024. [Lee Smith/Reuters]

Kľúčový útočník Romelu Lukaku premárnil niekoľko šancí Belgicka. A neskoré vyrovnanie VAR kontroverzne neuznal po voleji spoluhráča Loisa Opandu v nadstavení v 86. minúte.

Prekvapivé víťazstvo Slovenska otvorilo E-skupinu niekoľko hodín po tom, čo Rumunsko v ostatnom pondelkovom zápase porazilo Ukrajinu 3:0.

Bola to trpká prehra pre Belgicko, ktorému hrozí, že na veľkom turnaji opäť nenaplní svoj potenciál.

Zlatá generácia Belgicka po prehre v skupinovej fáze na MS 2022 stratila svoj lesk.

Červení diabli vypadli vo štvrťfinále posledných dvoch edícií majstrovstiev Európy a na MS 2018 skončili na treťom mieste. Talentovaný, no nedosahujúci tím bol kedysi oslavovaný ako potenciálna dynastia.