Alex Bolt porazil Slováka Norberta Kombosa

Alex Bolt sa stal prvým austrálskym hráčom, ktorý postúpil do 2. kola Australian Open.

Juhoaustrálčan na 174. mieste vo svetovom rebríčku zdolal Slováka Norberta Kombosa 6:2, 6:2, 4:6, 6:3.

Sledujte Australian Open s priamymi prenosmi z každého kurtu teraz o 21:00. Kliknite sem a začnite pozerať!

Po pohodlnom odohraní úvodných dvoch setov bol Bolt nútený zdržať svojho slovenského súpera, ktorý našiel spôsob, ako poslať zápas do štvrtého setu. Našťastie si Bolt vo štvrtom sete zachoval pokoj.

Tento 28-ročný hráč teraz v stredu čelí veľkej skúške, keď sa pripravuje na súboj s devätnástkou sveta Grigorom Dimitrovom alebo šampiónom US Open z roku 2014 Marinom Čiličom.

Alex Bolt z Austrálie sa vracia k Norbertovi Kombosovi zo Slovenska v zápase prvého kola na tenisových majstrovstvách Australian Open v austrálskom Melbourne v pondelok 8. februára 2021. (AP Photo/Andy Brownbill)\n AP

„Je to úžasné [being back]“ povedal po zápase.

„V minulosti som mal niekoľko skvelých spomienok. Prísť sem dnes a získať víťazstvo v prvom kole, som nad mesiacom.“

„Posledných pár mesiacov je to trochu mätúce, neexistuje univerzálny produkt.

„Rád hrám tenis dobre.“

John Millman

John Millman Ketty

V iných súťažiach, Fanúšikovia Austrálčanov John Millman neuspel v prvom kole Po prehre so svetovou 80-kou Corentinom Maudetom v päťsetovom trileri na Australian Open prvýkrát od roku 2015.

Austrálčan viedol 2:1 set, ale Francúz Maudet otriasol hlasným publikom Court 3 víťazstvom 6-4 6-7 (4-7) 3-6 6-2 6-3.